Kishte dite qe flitej, por sot eshte zyrtarizuar. Elvis Plori do te jete trajneri i ekipit U19 te Akademise Vllaznia. Diten e sotme ai eshte prezantuar nga faqja zyrtare e Akademise, bashke edhe me trajneret e tjere te disa prej ekipeve te saj dhe po ashtu ka thene edhe fjalet e tij te para per detyren e tij te re.

“Jam emeruar sot trajneri i 19 vjeçareve te Vllaznise dhe kjo eshte kenaqesi per mua. Eshte viti i peste qe punoj ne Shkoder dhe eshte nje kenaqesi e dyfishte. Shpresoj qe te ece mbare”- eshte shprehur ai.

Elvis Plori i ka bere te gjitha tek Vllaznia gjate ketyre kater viteve teksa e ka nisur si krahu i djathte i Thomas Brdariç ne fillim, per t’u bere vete trajner i pare per disa jave, me pas drejtoi ekipin U21 te cilin e shpalli kampion, ndersa sezonin e kaluar e nisi si drejtor sportiv, detyre qe e mbajti per gati 6 muaj.

Ashtu siç e ka deklaruar shpeshhere, ai tashme ka vendosur qe te qendroje e te punoje ne Shkoder pas 10 vitesh shtegtim neper qytete te ndryshme dhe si rrjedhoje nuk ka ngurruar t’i thote “po” ofertes se drejtuesve te Akademise per te drejtuar ekipin e te rinjve, detyre te cilen e pat bere ne fakt ketu e para 15 vitesh, madje duke patur shume suksese./www.shkodrasport.com/