Fitorja e sotme ndaj Egnatias ne shifrat 2-1 eshte festuar si nje triumf i madh te Vllaznia. Dhe kjo per shume arsye. Se pari, sepse suksesi erdhi ndaj skuadres se vendit te pare, se dyti sepse bilanci me kete skuader ka qene shume negativ keto vitet e fundit.

Se treti, sepse me kete fitore Vllaznia vazhdon pathyeshmerine e saj duke u konfirmuar serish si nje prej ekipeve pretendente te kampionatit. Dhe se fundi, kjo fitore ishte dhurata me e bukur per 105 vjetorin e krijimit te ketij klubi.

Pikerisht per keto arsye, ne fund te ndeshjes, futbollistet kane festuar gjate me tifozerine dhe madje festa ka vijuar edhe ne dhomat e zhveshjes. Madje, aty ka zbritur perpos presidentit Xhaferi edhe kryebashkiaku Benet Beci.

Skuadra po funksionon dhe gjerat po shkojne ne menyren e duhur. E rendesishme eshte qe kjo ecuri te ruhet dhe kjo mund te behet pa kaluar ne vetekenaqesi./SHKODRA-SPORT.COM/