Pas 6 humbjesh ne 6 javet e para te kampionatit, tek Vllaznia e basketbollit te meshkujve kane filluar te levizin ne merkato duke sjelle edhe perforcimin e pare ne merkato.

Drejtuesit e shoqates me ne krye sponsorin Sokol Dibra, pas shume perpjekjesh kane vendosur qe te nderhyjne per ta nxjerre ekipin nga situata ku ndodhet duke qene per momentin me i rrezikuari per te rene nga Superliga.

Prej kater ditesh ne stervitje me ekipin eshte bashkuar edhe basketbollisti amerikan Aaron Njike i cili luan ne pozicionin 1. Lojtari ne fjale ka luajtur me pare edhe ne Spanje dhe ne Kosove, nderkohe qe tashme te tashme do te provoje fatin e tij ne kampionatin shqiptar.

Pavaresisht se ka pak dite ne Shkoder, Njike nuk arriti dot te luante te shtunen ndaj Apolonise sepse nuk ishte federuar, por per ndeshjet e ardhshme do te jete ne dispozicion te trajnerit Bekteshi.

Nderkohe nga sa mesohet, sonte do te mberrije ne Shqiperi edhe nje tjeter basketbollist amerikan, qe mund te mos jete i fundit per Vllaznine. Drejtuesit e saj pak me vonese por kurrsesi nuk mund te pranojne faktin se ajo rrezikon renien nga kategoria e per kete arsye, kane nderhyre tashme ne merkato duke sjelle lojtaret e pare./SHKODRA-SPORT.COM/