Pritej te firmoste Erdenis Gurishta, por ne fakt te Vllaznia kane zyrtarizuar nje tjeter futbollist diten e sotme. Pritej te ishte nje mbrojtes ai qe do te hidhte firme, por kete gje e ka bere nje mesfushor. Behet fjale per Klinti Qaton.

Futbollisti qe ne tre sezonet e fundit ka qene pjese e Laçit, nga dita e sotme eshte veshur kuqeblu. Ka qene vete klubi shkodran qe gjate prezantimit te tij ka bere te ditur se 26 vjeçari ka firmosur per dy sezonet e ardhshme, me opsion zgjatje edhe per nje te trete.

Ne kete menyre mesfusha e Vllaznise plotesohet edhe me shume sepse tre nga kater blerjet e bera i takojne ketij reparti, nderkohe qe mbetet te plotesohet edhe mbrojtja apo dhe sulmi.

Megjithate çdo gje do te marre rrugen e duhur ne ditet ne vijim dhe skuadra do te plotesohet derisa te niset per stervitje jashte vendit teksa trajneri Brdariç pritet te kete ne dispozicion te gjithe kontigjentin e lojtareve qe ka dashur./www.shkodrasport.com/