Me 25 shkurt do te kombetarja shqiptare e basketbollit te meshkujve do te luaje kunder Armenise ne Yerevan te Armeni. Kjo ndeshje do te jete e para per ekipin tone ne kuader te Para-Eliminatoreve Europiane per Kupen e Botes 2027.

Ekipi kuqezi ka disa dite qe eshte grumbulluar teksa eshte bere edhe seleksionimi i 12 lojtareve qe do te jene pjese e skuadres per kete ndeshje. Njeri prej basketbollisteve te grumbullur, eshte edhe shkodrani 21 vjeçar Elian Memçaj.

Ish- basketbollisti i Vllaznise, qe tashme eshte bere pjese e Teutes ku po ben paraqitje shume te mira, grumbullohet per here te pare me kombetaren e te rriturve dhe kjo gje sigurisht i ka dhuruar emocione.

“Eshte grumbullimi im i pare me kombetaren e te rriturve dhe sigurisht qe eshte nje privilegj per mua dhe per familjen time qe po perfaqesoj kombetaren shqiptare. Shpresoj qe te japim maksimumin ne ndeshjen me Armenine qe do te zhvillohet me 25 shkurt”- eshte shprehur Memçaj./SHKODRA-SPORT.COM/