Vllaznia ka zhvilluar sot stervitjet e fundit ne Shkoder dhe paraditen e neserme do te udhetoje drejt Pogradecit, qytet ku do te stervitet per nje jave rresht duke i dhene doren e fundit pergatitjeve per kampionatin e ri.

Ende nuk eshte e qarte lista e lojtareve qe do te jene te pranishem ne kete grumbullim por me shume mundesi trajneri Josa do te marre 25 futbollistet qe do te federohen per sezonin e ri qe starton vetem pas dy javesh.

Ne fakt, tek kuqeblute mund te kete edhe ndonje vend bosh ne organike ngaqe drejtuesit po shohin mundesine per te marre edhe ndonje sulmues, por per momentin nuk ka asgje konkrete dhe si rrjedhoje, stafi po i ben planet me kotigjentin aktual.

Trajneri Josa e beri te ditur tre dite me pare ne konference per shtyp se edhe me kontigjentin aktual, Vllaznia do te jete gati per te nisur “luf.ten” me te gjithe ekipet e tjera pretendente. Prandaj dhe fokusi nuk do te jete shume i perqendruar tek lojtari qe mund te vije.

Ne kete aspekt, e rendesishme mbi te gjitha eshte qe gjerat te shkojne ashtu si duhet ne kete jave te pergatitjeve ne Pogradec dhe pastaj te mendohet per sfiden e pare te kampionatit, ate ndaj Erzenit qe do te luhet me 20 gusht ne “Niko Dovana” te Durresit./SHKODRA-SPORT.COM/