Vllaznia nuk ka mundur te marre me shume sesa nje barazim ndaj Dinamos. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne “Elbasan Arena” dy ekipet kane marre nga nje pike prej barazimit 0-0.

Pjesa e pare e ndeshjes ka qene shume e dobet dhe skuadrat rrezikojne shume pak ne portat kundershtare. Mundesia me e mire ka qene ajo e Latifit qe ne minuten e 20-te ka goditur me koke por topi ka kaluar mbi traverse dhe si rrjedhoje ajo do te mbyllej ne barazim 0-0.

E dyta eshte me e mire dhe te dy ekipet rrezikojne me shume. Rasti me i paster ka qene ai i Aralices qe me nje kthese te bukur brenda zone ka vene ne veshtiresi portierin Tafas por ky i fundit me grushtimin e tij shpeton mrekullisht porten nga nje gol i sigurte.

Edhe Kukesi ka shanset e tij me Gj. Taipin nga nje goditje denimi dhe me Ndrecen nga jashte zone, por topat perfundojne jashte. Nderkohe ne minuten e 79-te eshte Feijao qe eshte shume prane golit.

Ne minuten e 86-te nderkohe eshte Mustedanagic qe gjuan bukur me te majten por topi kalon ngjitur me shtyllen e djathte pingule. Edhe nje minute me vone eshte serish ai qe ben nje tjeter tentative dhe topi serish perfundon jashte.

KUKESI- VLLAZNIA 0-0

KUKËSI: Tafas, Gligorov, Lulaj, Pëllumbi, Ndreca, Gj. Taipi, De Lukas, Milunoviç, Basha, Puntus, Feizhao
Trajner: D. Longo

VLLAZNIA: Zogoviç, Fangaj, Dianje, Bulatoviç, Hakaj, Krymi, Heriç, Kruja, Gjurgjeviç, Latifi, Aralica
Trajner: Th. Brdariç