’17 Arbitri Cjapi akordon 11-metersh per Skenderbeun pasi topi ka prekur doren e Pusit brenda zones. Nje vendim qe aprovohet edhe nga VAR dhe nga pika e bardhe Rashica eshte i sakte duke e derguar topin ne rrjete, 1-2.

11′ GOOOL VLLAZNIA 1-1/ Vendoset baraspesha në Shkodër, vendasit shënojnë me talantin Klajdi Halili, që nuk fal pas asistit të Delajt.

5′ GOOOL SKËNDERBEU 0-1/ Zhbllokohet sfida, korçarët kalojnë në avantazh. Gerco kroson nga e majta për Liçon që godet me kokë brenda zonës duke përshëndetur rrjetën. (VIDEO)

1′ Starton sfida në “Loro Boriçi”


VLLAZNIA- SKENDERBEU 1-2

Halili ’11/ Liço ‘5, Rashica ’17 (11-m)

FORMACIONET ZYRTARE

VLLAZNIA (4-3-3): Jukaj; Brahimi, Beci, Pusi, Selmani; Hajdrari, Zaganjori, Delaj; Dodaj, Maliqi, Halili | Trajner: Tomas Brdariç

SKËNDERBEU: Alia, Prenci, Rabiu, Liço, Rashica, Nikaj, Gerço, Dumfur, Vangjeli, Juri, Xhantu | Trajner: Ivan Gvozdenoviç