Ne renditjen e kampionatit, Vllaznia per momentin ndodhet ne vendin e katert ne kampionat, por nderkohe ajo rezulton te jete skuadra e trete me e shtrenjte e Superliges per nga vlera e lojtareve.

Nisur nga ndryshimet e faqes se specializuar “transfermarkt” per muajin mars, shkodranet renditen pas Partizanit dhe Tiranes.

Skuadra me e shtrenjte aktualisht e Superliges eshte Partizani, vlera e se ciles eshte caktuar te jete 5.1 milione euro. Ne vend te dyte eshte Tirana vlera e se ciles eshte 4.98 milione euro, ndersa Vllaznia eshte e treta me 4.88 milione euro.

Ja vlerat e 10 skuadrave te Kategorise Superiore:

1. PARTIZANI 5.1m

2. TIRANA 4.98m

3. VLLAZNIA 4.88m

4. KUKESI 4.75m

5. DINAMO 4.63m

6. TEUTA 3.78m

7. LAÇI 3.75m

8. SKENDERBEU 3.18m

9. EGNATIA 3.04m

10.KASTRIOTI 2.33m