Vllaznia U17 e ka nisur me humbje kampionatin. Ne ndeshjen e javes se pare te tij, ajo eshte mundur me rezultatin 1-3 nga Shkendija e Tiranes, sfide kjo e luajtur ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez.

Futbollistet shkodrane te drejtuar nga trajneri Ersi Çaku e kane nisur mire ndeshjen duke shenuar qe ne minuten e 10-te me autor Xhesild Kapllanaj. Gjate kesaj pjese te pare, Vllaznia U17 ka luajtur shume mire dhe ka patur edhe mundesi te tjera shenimi.

Ne minuten e fundit te pjeses se pare, futbollisti Alla i Shkendijes u ndeshkua me karton te kuq dhe kjo krijoi idene se fitorja e ekipit shkodran do te behej edhe me e lehte, por nuk do te ndodhte keshtu.

Ne pjesen e dyte ne fushe eshte vetem Shkendija e Tiranes. Ajo fillimisht arrin te barazoje me ane te futbollistit Begaj ne minuten e 63-te dhe me pas Lushaku ka shenuar golin e dyte per ekipin e tij dhe po ashtu edhe te tretin ne shtese dhe ne kete menyre, i gjithe takimi eshte mbyllur me fitoren 3-1 te Shkendijes se Tiranes.

Ndeshja ka patur edhe tension brenda, madje edhe grindje dhe goditje ne mes futbollisteve te te dy ekipeve dhe si rrjedhoje ka patur edhe dy kartona te tjere te kuq, per Valikajn e Vllaznise dhe Rajtes per vendasit./SHKODRA-SPORT.COM/

SHKENDIJA TIRANE U17 vs VLLAZNIA U17 3-1

Golat: Begaj ’63, Lushaku ’85, ’93/ Kapllanaj ’10

VLLAZNIA U17: Gerbeti, Lilo, Bizi, Valikaj, Hotaj, Medha, Kraja, Ymeraj, Kapllanaj, Spahija, Bushaj. Trajner Ersi Çaku. U aktivizuan edhe Teli e Bushati.