Dita e sotme do te jete e ngjeshur me ndeshje te kampionateve te lojerave me dore ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Keshtu, pas ndeshjes qe tashme ka filluar ne mes ekipeve te volejbollit te femrave te Vllaznise dhe Barletit, do te nise edhe takimi i meshkujve.

Kete here perballe do te jete ekipi i Vllaznise perballe Studentit. Ndeshja eshte programuar te nise ne oren 18:00 dhe ekipi shkodran padyshim qe do te kerkoje serish fitoren.

Vllaznia e trajnerit Artan Kalaja siç kemi bere te ditur, e ka nisur me fitore kampionatin teksa ne javen e pare arriti te fitonte 3-1 ne Korçe ndaj Skenderbeut vendas. Te njejten gje ka bere edhe Studenti qe ka fituar 3-0 ndaj Elbasanit.

Ne kete menyre parashikohet qe perballja e sotme te jete e forte ne mes dy ekipeve, por sigurisht qe me te privilegjuar jane volejbollistet shkodrane qe do te shfrytezojne faktorin fushe dhe mbeshtetjen e tifozeve te vet, per ta fituar kete ndeshje./SHKODRA-SPORT.COM/