Skuadra e Vllaznisë në volejboll për femra ka arritur një fitore në javën e katërt të kampionatit. Paraditen e sotme ata kanë mundur me rezultatin e pastër 3-0 ekipin e Korabit të Peshkopisë. Seti i parë është mbyllur shumë shpejt teksa përballë 25 pikë të vendasve, miket dibrane kanë shënuar vetëm 14.

Edhe në dy setet e tjera thuajse e njëjta histori, veçse Korabi ka shënuar 17 pikë në të dytin dhe 18 në të tretin dhe kësisoj, me fitoren 3-0 vajzat e drejtuara nga trajnerja Sadije Gogaj kanë rregjistruar kësisoj fitoren e dytë në kampionat. Kjo ka qenë fitorja e parë për Vllazninë në këtë kampionat të cilin në fakt nuk e ka nisur mirë ndonëse përballë në tre ndeshjet e para ka patur kundërshtarë shumë të fortë si Teuta, Barleti Volej dhe Partizani.

© shkodrasport.com