Situata e qendërmbrojtësit Nacho Fernandez te Real Madridi do të jetë ajo për t’u mbajtur në sy gjatë verës. Nacho do të largohet në fund të sezonit kur i skadon kontrata, kështu që do të ketë të paktën një hapësirë ​​në dispozicion në skuadrën e Carlo Ancelottit.

Rafa Marin pritet të bëjë hapin e madh, pasi ka pasur një periudhë të suksesshme huazimi me Alaves këtë sezon. 21-vjeçari llogaritet nga zyrtarët e Real Madridit, megjithëse mund të ketë mundësi që ai të shitet në verë, pasi Bild ka raportuar se BayerLeverkusen i Xabi Alonso është i interesuar.

Alonso dëshiron të sigurojë përforcime mbrojtëse gjatë verës dhe duket se Marin është në radarin e tij, për shkak të paraqitjeve të tij mbresëlënëse në La Liga gjatë këtij sezoni.

Real Madridi nuk ka gjasa të jetë plotësisht shpërfillës për shitjen e Marin, dhe nëse arrihet çmimi i duhur, mbrojtësi i ri mund të jetë rrugës për një aventurë të re. Sidoqoftë, Los Blancos do të kërkojnë të ruajnë një klauzolë rikthimi, si dhe një shitje, nëse ndodh një largim i përhershëm. /Telegrafi/