Disfata e pare e Vllaznise ne kete kampionat nuk eshte pritur mire ne kampin shkodran. Tifozet dhe jo vetem, kane filluar te anatemojne te gjithe, drejtues, staf teknik e futbolliste sepse duket qarte se ka diçka qe nuk shkon tek kjo skuader dhe kjo reflektohet ne fushen e lojes.

Per gazetarin sportiv Pano Xhixho eshte e pakuptueshme menyra si Vllaznia nuk arriti te menaxhonte avantazhin e krijuar qe ne minutat e para te ndeshjes.

“Eshte e dukshme qe Vllaznia nuk ka ate entuziasmin qe pashe ne ndeshjen e kthimit ndaj Linfield e vlefshme per Kupat e Europes. Sot iu dha nje mundesi e arte duke shenuar e para, por ajo duhet te kete ne rradhet e saj lojtare eksperte per te mbajtur rezultatin.

Ndoshta skuadra nuk i ka lojtare te tille qe te menaxhojne situatat, por Laçi per nga menyra si reagoi, jam i bindur qe e meritoi te fitonte”- eshte shprehur Xhixho ne MCN TV./SHKODRA-SPORT.COM/