Të shumta kanë qenë akuzat e deputetit socialist Erjon Braçe, në sallën e parlamentit dhe jo vetëm ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit. Këta të fundit tashmë kanë nisur një betejë ligjore ndaj Braçes.

ipas asaj që shkuan faqja zyrtare në “Facebook” e emisionit “Procesi Sportiv”. Duka e ka paditur deputenin socialist për shpifje dhe dëmtim të imazhit.

Më parë në Gjykatë ka përfunduar ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani, i cili është akuzuar për shkaktim dëmi moral nga trajneri i kombëtares, Kristian Panuçi.

Nishani e quajti Panuçin sharlatan, pas disfatës në një ndeshje të ekipit Kombëtar, teksa italiani nuk ka nguruar ta padisë në gjykatë.