Real Madridi e nisi me vështirësi këtë sezon dhe rezultatetet negative nuk erdhën menjëherë, por gradualisht, për të mbërritur në pikën e sotme, ku ata janë në krye të La Ligas dhe duket se nuk kanë ndërmend ta lëshojnë këtë post.

Në pamundësi për të patur një nga sulmet më të mirë të globit, Zidan ka mundur të gjejë zgjidhjet e duhura. Mbrojtja është reparti i paraqitur më mirë këtë sezon.

“Los Blancos” këtë edicion pëson vetëm 0.63 gola në ndeshje dhe kjo shifër është më e mira në historinë e klubit.

Tregues këto, që kumtojnë forcën dhe efektin që Zidan ka dhënë te ky ekip. Kortua ka mundësinë të fitojë çmimin “Zamora” (portieri më i mirë) këtë vit në La Liga dhe kjo gje nuk ndodh prej plot 12 vitesh në klubin madrilen. /vipsport/