Menaxheri i Bayern Munichut, Thomas Tuchel, u pyet të dielën nëse ai mendonte se ai ishte ende njeriu i duhur për këtë detyrë pas humbjes 3-2 të skuadrës së tij ndaj Bochum, që i lë ata tetë pikë prapa Bayer Leverkusen me vetëm 12 ndeshje të mbetura. Mund të jetë një legjendë e Real Madridit që do të marrë drejtimin prej tij.

Sipas gazetarit Florian Plettenberg, Zidane është një opsion që është diskutuar nga Bayerni brenda vendit nëse Tuchel largohet nga Allianz Arena.

Drejtuesit janë të etur që ish-trajneri i Chelseat dhe Borussia Dortmundit të vazhdojë deri në fund të sezonit, por duke pasur parasysh natyrën delikate të gjërave, ata po e shikojnë situatën ndeshje pas ndeshje.

Gjigantët bavarez vlerësojnë përvojën dhe ‘aurën’ e tij, ndërsa në mënyrë interesante Plettenberg pohon se Zidane do të ishte menjëherë në dispozicion.

Nuk është ende e qartë nëse kjo do të thotë se Zidane është thjesht i palidhur, apo nëse Zidane ka treguar se ai do të ishte i gatshëm të merrte përsipër menjëherë.

Do të ishte puna e parë e madhe që Zidane ka pasur që nuk është në Real Madrid, me një magji në Castilla dhe dy me skuadrën e parë. Barcelona gjithashtu mund të jetë duke vëzhguar nga afër zhvillimet, me Tuchelin një opsion të përfolur për bankinën e Blaugranave sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/