FANTASTIKE/ Vllaznia kampione e Shqipërisë për të 11-tin vit rradhazi

Tjetër titull kampion për Vllazninë në atletikë për meshkuj. Titulli i fituar sot në Shkodër ka qenë i 11-ti rradhazi për ekipin shkodran duke treguar më së miri për dominimin absolut të këtij ekipi në atletikën shqiptare. Edhe në garat...

Nga Franko Burraj tek Esra Dibra, ja kampionët e Vllaznisë në garat e ditës...

Dita e parë e garave të kampionatit kombëtar të atletikës për të rritur, zhvilluar pasditen e djeshme në stadiumin "Loro Boriçi", ka dhuruar përveç rekordit të Izmir Smajlajt, edhe disa rezultate të tjera të mira. Kështu, atleti i Vllaznisë...

“Loro Boriçi” stadiumi i rekordeve. Pas Franko Burrajt, edhe Izmir Smajlaj vendos shifra të...

Një muaj më parë ishte atleti Franko Burraj që do të thyente rekordin kombëtar të garës së 200 metrave. Sot ndërkohë ka qenë shkodrani tjetër Izmir Smajlaj që ka thyer sërish rekord, këtë herë në garën e kërcimit së...

Kampionati i atletikës starton nesër në Shkodër, ja kalendari i garave

Pasditen e nesërme do të startojë në Shkodër kampionati kombëtar i atletikës për të rritur. Ky kampionat do të zgjasë dy ditë dhe gjithçka do të mbyllet ditën e dielë pasdite kur do të zhvillohet edhe ceremonia e dorëzimit...

SMAJLAJ E BURRAJ PËR REKORDE TË REJA KËTË FUNDJAVË NË “LORO BORIÇI”

Tashmë është zyrtare që kampionati kombëtar I atletikës për të rritur për këtë vit, do të zhvillohet në Shkodër. Do të ndodhë kështu ditën e shtunë dhe të dielë kur atletët më të mirë të të gjithë Shqipërisë do...

FANTASTIKE/ Kampionati kombëtar i atletikës do të zhvillohet në Shkodër

Lajme të mira për dashamirësit e sportit të atletikës në Shkodër. Kampionati kombëtar I atletikës për të rritur sivjet do të zhvillohet pikërisht në këtë qytet. Kjo ndodh pas shumë e shumë vitesh dhe në fakt, një vendim I...

Nga Guri tek Valikaj e Rrasa, ja kampionët e rinj të Vllaznisë në atletikë

Vllaznia është shpallur kampione edhe në kampionatin e 20 vjeçarëve që u zhvillua pasditen e së shtunën në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës. Një dominim absolut I atletëve shkodranë që treguan edhe njëherë dominimin e tyre në këtë moshë dhe...

Vllaznia shpallet kampione e Shqipërisë për të 11-tën herë rradhazi

Premtimi i bërë nga kryetrajneri Albert Marashi është bërë realitet. Vllaznia është shpallur pasditen e sotme kampione e Shqipërisë edhe për grupmoshën U20. Ky ka qenë verdikti i garave të zhvilluara në stadiumin "Skënderbeu" të Korçës ku atletët kuqeblu kanë...

Sot në Korçë kampionati i të rinjve, atletët e Vllaznisë synojnë titullin e 11-të...

Sot në Korçë do të zhvillohet kampionati kombëtar i atletikës për të rinj. Kryetrajneri i Vllaznisë Albert Marashi, në një prononcim për "Shkodra Sport" shprehet se edhe në këtë kampionat, ashtu edhe në atë të të rriturve, atletët shkodranë...

Arbana Bekteshi (Xhani): Atletikës sot i mungojnë institucionet, strategjitë dhe impulset

Në kuadër të 100-vjetorit të themelimit të klubit “Vllaznia”, për shumë figura të klubit shkodran dhe të sportit shqiptar në tërësi u dhanë vlerësime e medalje, bazuar në kontributin e tyre ndër vite për këtë klub emblemë të sportit...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Federata vjen me një tjetër risi. Kompeticioni i ri për femrat...

Futbolli i femrave nuk do ta nisë vitin me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë si çdo vit tjetër, pasi Federata ka menduar për një...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR