Vllaznia në atletikë premton titullin edhe për 10 vitet e ardhshme. Ja fotot e...

Pak kohë më parë, ekipi i meshkujve të atletikës së Vllaznisë u shpall kampion dhe ky ishte titulli i 22-të i fituar prej tij. Ky është numri më i madh i trofeve që një ekip i Sportklub Vllaznia ka fituar...

Tetë muaj pas shtrimit, ja në çfarë gjendje është tartani i “Loro Boriçit”

Ka vetëm tetë muaj që është shtruar por tartani i pistës së stadiumit "Loro Boriçi" shumë shpejt ka filluar të tregojë problemet e para. Fotot që shoqërojnë këtë shkrim e tregojnë më së miri këtë gjë. Në disa pjesë të saj,...

Pakënaqësi për logon e re të Kosovës, ja propozimet që u refuzuan

Ka pasur pakënaqësi pas publikimit të logos së re të Kosovës. FFK i prezantoi ato në një konferencë për shtyp. Fanellat nuk ishin pjesë e diskutimit, por për logot ka pasur debat. Në një votim ka rezultuar se 70% e votuesve...

Smajlaj: Objektivi im, të rishpallem Kampion i Europës

Izmir Smajlaj, rekordmeni absolut në Shqipëri në garat e kërcimit së gjati vazhdon të shkëlqejë edhe në arenën ndërkombëtare. Medalja e artë në Europianin e shteteve të vogla, të zhvilluar në Lihtenshtejn, ishte vetëm përgatitja përpara Kampionatit Europian që...

“Shpërthen” Izmir Smajlaj: Ndokënd nuk e kënaqin rezultatet e mia, por unë vazhdoj rrugën...

Dy ditë më parë Izmir Smajlaj zuri vendin e parë dhe meritoi medaljen e artë në Kampionatin Europian të vendeve të vogla që u zhvillua në Lihtenshtejn. Ky është suksesi i rradhës për këtë sportist cilësor por natyrisht jo i...

Franko Burraj sërish pranë rekordit edhe në Lojërat Mesdhetare U-23

Dje dhe sot në Jesolo të Italisë janë zhvilluar Lojërat Mesdhetare për grupmoshën U-23. Në të kanë marrë pjesë 400 sportistë nga Shqipëria, Algjeria, Andora, Bosnjë- Hercegovina, Kroacia, Qipro, Egjipti, Franca, Greqia, Izraeli, Kosova, Libani, Maqedonia, Malta, Maroku, Mali i...

Izmir Smajlaj përveç medaljes së artë, merr një tjetër trofe në Lihtenshtejn

Ditën e djeshme siç kemi bërë të ditur, në Lihtenshtejn është zhvilluar Kampionati Europian i atletikës për vendet e vogla. Në të, pikërisht në garën e kërcimit së gjati, atleti shkodran Izmir Smajlaj ka kërcyer 7.90 metra duke merituar medaljen...

Izmir Smajlaj triumfon në turneun e shteteve të vogla

Atleti shqiptar Izmir Smajlaj ka korrur sot një tjetër triumf ndërkombëtar në garën e kërcimit së gjati. Shkodrani ka zënë vendin e parë në kampionatin e shteteve të vogla, që u zhvillua në Lihtenshtejn. Smajlaj dha rezultatin 7.90 metra, duke...

Vildan Tufi 18 herë kampion i Shqipërisë. Por…nuk ndalem këtu (FOTO)

Kontributi i tij në atletikën shkodrane dhe atë shqiptare është i jashtëzakonshëm. Vildan Tufi i ka dhuruar këtij sporti me qindra rezultate të shkëlqyer, rekorde, medalje dhe triumfe. Padyshim që ndjehet i kompletuar, megjithatë nuk ka ndër mend të ndalet në...

Vllaznia në atletikë arrin një rekord të pabesueshëm

Me titullin kampion të fituar pak ditë më parë, ekipi i atletikës së Vllaznisë për të rritur ka rregjistruar një rekord më vete. Ky ka qenë titulli i 10-të rradhazi i fituar në 10 vitet e fundit. Një arritje...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR