KRYESORE

Izmir Smajlaj “lë sportin” në Turqi. Merr një post tjetër të rëndësishëm

Atleti shkodran Izmir Smajlaj siç kemi bërë të ditur, prej disa kohësh ndodhet në Turqi. Ai është duke u përgatit për Kampionatin Ballkanik që do të zhvillohet në Stamboll më datë 17 të këtij muaji. Por njëkohësisht, gjatë kohëve të pushimit,...

“Vllaznia B” kërkesë për të luajtur të dielën ndaj Besëlidhjes

Rëndësia e madhe që ka ndeshja Lushnja- Vllaznia për klubin shkodran ka bërë që drejtuesit e tij të bëjnë një kërkesë zyrtare për spostimin e ndeshjes së ekipit B ndaj Besëlidhjes për të dielën. Një kërkesë e ligjshme nisur...

Donald Trump i shkakton 35 milionë euro humbje klubit të Manchester United

Manchester United ka pësuar humbjen më të madhe financiar në tetë vitet e fundit si pasojë e reformës së re të taksave që ka bërë presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. “Djajtë” janë futur në minus...

Kupa/ Barcelona në finale, Coutinho shënon golin e parë me katalanasit

Barcelona shkon në finale të Kupës së Mbretit. Katalanasit kanë mposhtur në sfidën e dytë Valencia-n me rezultatin 2-0, ndërsa takimi i parë kishte përfunduar 1-0, po për skuadrën e drejtuar nga trajneri Valverde. Me rezultatin e përgjithshëm 3-0, Barça...

Shtypi sportiv i sotëm, Vllaznia e ka finale në Lushnjë

Faqet e para të shtypit të sotëm sportiv janë ndalur padyshim edhe tek sfida e së shtunës për kampionat në mes Lushnjës dhe Vllaznisë. Një sfidë kjo që do të vendosë shumë gjëra për të dy ekipet. Kështu, në faqen e...

Lajmi i fundit: Jetmir Kuçi fiton ndaj boksierit grek, fitojnë edhe shkodranët e tjerë

Ka përfunduar "nata e boksit" zhvilluar mbrëmjen e sotme në "Feti Borova" të kryeqytetit. Një natë boksi dhe spektakli që u mbyll me ndeshjen e boksit profesionist në mes shkodranit Jetmir Kuçi dhe grekut Kavvadias. Shkodrani me shumë përvojë...

Neymar-Perez, lajmi i fundit!

Florentino Perez është i vendosur që ta transferoj Neymarin në verën që po vjen. Mediat spanjolle raportojnë se presidenti i Real Madridit ka filluar hetimet mbi jetën private të brazilianit. Perez dëshiron që ta njoh më shumë Neymarin, rrethin e tij...

Tare “mbreti” i merkatos, shikoni sa është rritur vlera e Strakoshës dhe yjeve të...

170 milionë: kjo është shifra e fundit astronomike që mund të përfitojë Lacio nga një transferim i mundshëm i Sergej Milinkoviç Saviç. Drejtori Sportiv i Lacios, Igli Tare ka bërë një punë të shkëlqyer te klubi bardhekaltër, teksa mediat në...

Duka tallet me Takajn dhe sqarohet për Alibejan: Fitoi futbolli

Presidenti i rizgjedhur i FSHF-së, Armand Duka, i ftuar në “Real Story” ka folur për rezultatin e Asmablesë duke mos kursyer batutat e ndryshme. Ndonëse nuk ka kursyer kritikat ndaj Finos për poltizimin e garës, Duka e ka cilësuar...

Lajme të mira për futbollin tonë. Presidenti i FIFA-s dhe ai i UEFA-s, mesazhe...

Në drejtim të Presidentit të rizgjedhur të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka kanë ardhur urimet e para nga dy krerët më të lartë drejtues të futbollit europian dhe botëror. Lajmin e bën të dituar vetë federata përmes një...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR