KRYESORE

“Italia duhet të kualifikohet në fushë jo me ndihmën e FIFA-s”

I pyetur nëse ekziston mundësia që në Botërorin 2018 që zhvillohet në Rusi të shohim kombëtaren italiane, përmes ripeshkimit, presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka dhënë një përgjigje që ka shuar çdo shpresë. “Nëse do të shohim sërish Italinë...

FIFA e ka seriozisht me Spanjën

Ish-presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës (RFEF), Angel Maria Villar, insiston se ai nuk do të jetë fajtor nëse Spanja përjashtohet nga Botërori i futbollit “Rusia 2018”. Në mediumet spanjolle është raportuar se FIFA i ka dërguar një letër...

Vllaznia, momenti ideal për të marrë pikë në kryeqytet

Fitorja e parë pas dy humbjeve radhazi në kampionat, solli ‘oksigjen’ për Vllazninë e Ernest Gjokës, që do ta mbyllë vitin 2017 në kryeqytet, kundër Partizanit në krizë, pas humbjes befasuese në Gjirokastër. Shkodranët, që për të dytin sezon radhazi...

FOTO/ Njihuni me bashkëshorten e FABREGAS, e cila është 12 vjet më e madhe...

Bashkëshortet e lojtarëve janë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Ato shfrytëzojnë famën e bashkëshortëve të tyre, për tu promovuar në fusha të ndryshme. Përgjithësitsht, bashkëshortet e futbollistëve janë modele, ikona bukurie, apo dhe aktore simpatike. Mesfushori Çesk Fabregas nuk ka...

Kategoria e parë, ndeshjet zhvillohet në dy ditë

Kategoria e Parë do t’i zhvillojë ndeshjet e saj në datën 23 dhjetor, përveç një ndeshje në Grupin B. Tirana do të përballet me Naftëtarin në Kuçovë në datën 22 dhjetor, njësoj më ndeshjet e Superiores. Takimet e tjera...

Dikur pjesë e Kombëtares, sot Vajushi është në dështimet e Serisë B

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Armando Vajushi nuk po kalon një sezon të mirë me ekipin e pro Vercellit në Serinë B. 26-vjeçari është vendosur në listën e futbollistëve më të dobët të kampionatit të dytë më të rëndësishëm në Itali. “Tuttomercatoweb”...

Bardulla: Partizani do të tentojë kthesën, por besoj tek rezultati pozitiv

Vllaznia është në një moment të vështirë, por në Shkodër problemet nuk kanë fund. Përveç renditjes aktuale të këtij ekipi, tashmë janë edhe dëmtimet e shumta të cilat po e shoqërojnë gjatë kohëve të fundit. Në ndeshjen e radhës ndaj...

Afron “El Clasico”, Luka Modric “kërcënon” Barcelonën

Luka Modriç i ka dhënë një intervistë "Codere Apuestas”, në të cilën analizon “El Clásico” kundër Barcelonës dhe situatën e skuadrës së tij: “Duhet të luajmë si një ekip ndaj Barcelonës. Eshtë e rëndësishme që të jemi së bashku...

Vetëm 24 vjeç, por ka 14 tituj me Realin. Zbuloni lojtarin e veçantë

Francezi i Real Madrid, Varane, po rritet me një ritëm të shpejtë për moshën e tij. Botërori për Klubet ka qenë trofeu i tij i fundit që iu shtua “palmaresit” privat, në të cilin tashmë janë 14 tituj në...

Di Maria ‘tradhton’ Messin, ja kënd e zgjedh

ngel Di Maria ka lënë jashtë formacionit Lionel Messin duke zgjedhur si qendërsulmues, Cristiano Ronaldon. Angel Di Maria, ka zgjedhur formacionin e preferuar. Sulmuesi argjentinas dëshiron gjithë krahun e djathtë për vete pasi e ka lënë në stol Lionel Messin, që...

FUTBOLLI I FEMRAVE

FOTO/ Megi DOÇI jo vetëm futbolliste: Mos u mundo të më...

Megi Doçi, futbollistja e Vllaznisë, nuk është e talentuar vetëm me topin në këmbë, por edhe jashtë fushës së blertë. Me anë të një foto...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR