KRYESORE

Lajm i mirë. Arbitrat shkodranë rikthehen sërish në Superligë

Pas plot 10 javësh, arbitrat shkodranë do të rikthehen të drejtojnë sërish një ndeshje në Superligë. Një lajm që vjen shumë vonë megjithatë më mirë vonë se kurrë. Njerëzit përgjegjës për arbitrimin në FSHF kanë përzgjedhur që në një...

Vllaznia- Luftëtari, ja kush është arbitër sot në “Loro Boriçi”

Përballja e sotme në mes Vllaznisë dhe Luftëtarit që do të nisë në orën 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi" pritet me interes nga të dy ekipet. Fakti që ato ndodhen në kuotë të njëjtë pikësh- 9, e bën edhe...
video

VIDEO: Kur portierët e çmendur rrezikojnë dhe dhurojnë spektakël

Historia e futbollit ka treguar në vite se ka edhe portierë "të çmendur".Ato që bënte për shembull portieri kolumbian Higuita janë ende në mendjen e shumë njerëzve. Por përveç tij, ka edhe të tjerë. Në fakt, shumica e portierëve...

Klaudio Ndoja nderohet në qytetin e lindjen me titullin “Naim Frashëri”

Basketbollisti shkodran Klaudio Ndoja që prej vitesh jeton dhe luan në Itali, pasditen e sotme është nderuar me titullin e lartë "Naim Frashëri". Ky titull i dhënë pak kohë më parë nga ish-Presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani, nuk...

Prapaskena/ Tare kishte në dorë Hysajn para transferimit te Napoli

Karriera e Elseid Hysajt ka marrë një rrugë shumë pozitive në verën e vitit 2015, kur u transferua te skuadra e Napolit nga Empoli. 23-vjeçari në dy vitet e fundit ka njohur një rritje të madhe profesionale, duke tërhequr...

Zbardhet formacioni i Vllaznisë për nesër ndaj Luftëtarit

Takimi i rradhës për ekipin shkodran është ai që do të zhvillojë pasditen e nesërme në stadiumin "Loro Boriçi" ndaj ekipit të Luftëtarit. Një sfidë shumë e vështirë. Të dy ekipet kanë nga 9 pikë aktualisht në renditje dhe...

Botërori i peshëngritjes, Qerimaj: Jam më mirë se në Europian

Ka përfunduar faza përgatitore në Shqipëri për Erkand Qerimajn dhe Krenar Shorjen, dy nga 5 peshëngritësit që do të shkojë në kampionatin Botërorë të Amerikës. Sportisti shkodran shprehet optimist për një rezultat shumë të mirë edhe pse duke qenë...
video

8-vjeçari fenomen! A do të jetë pasardhësi i Messi-t? – VIDEO

Shumë lojtarë të rinj janë cilësuar si pasardhës të yllit argjentinas, Lionel Messi, por më pas kanë mbetur pas gjatë “rrugës”. Tashmë fjala është për argjentinasin, Agustin Buteler. Ai është vetëm 8 dhe që tani ai është një fenomen,...

Vllazninë e mund edhe Studenti. Kampionët s’janë më “të frikshëm”

Fillimisht e mundi Partizani, më pas Erzeni, dy javë më parë Tirana dhe sonte Studenti. Ekipi i Vllaznisë kampion në fuqi i volejbollit të meshkujve ka humbur edhe ndeshjen e rradhës, atë të luajtur pasditen e sotme në sallën...

Modelja shkodrane drejt ndarjes me futbollistin e kombëtares zviceriane

Prej disa vitesh kanë qenë në qendër të vëmendjes. Njëra modele e lindur në Shkodër por që jeton prej vitesh në Itali ndërsa tjetri, futbollist i lindur në Maqedoni dhe i rritur në Zvicër. Fotot e tyre, lajmet që...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia nis përgatitjet për “Uefa Women Champions League”

Për Vllazninë e futbollit të femrave nuk ka kohë për të humbur. Prej një jave, kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, ka nisur...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR