KRYESORE

FOTO / Ironia e trishtë e drejtuesit të Vllaznisë: Mjeshtrat paguhen 7000 euro për...

Një ditë pas rënies nga Kategoria Superiore e Vllaznisë, në Shkodër kanë filluar të fokusohen te shkaktarët e vërtetë të kësaj situate, lojtarët të cilët u shfaqën shumë nën nivelin e kërkuar dhe me paraqitjet e tyre sollën zhgënjimin...

Ervis Kraja nuk i ndihmoi dot Vllaznitë? Ja nga kush u tradhëtua trajneri dhe...

Ervis Kraja mori përsipër që të ndihmonte të dyja skuadrat shkodrane, si Vllazninë A ashtu dhe atë B. Me skuadrën e dytë bëri një punë  të mirë pak ditë më parë duke mundur Orikun dhe siguruar qëndrimin në Kategorinë e...

Shqipëria fiton ndaj Hungarisë, Anton Qafarena më i miri i ndeshjes

Pasditen e djeshme në Budapest të Hungarisë është luajtur ndeshja e dytë e vlefshme për Ligën e Europës për kombëtaren shqiptare të volejbollit për meshkuj. Kombëtarja jonë vinte pas humbjes në Bjellorusi tre ditë më parë dhe padyshim që...

Shtypi i sotëm sportiv, “drama” e Vllaznisë dhe lotët e shkodranëve

Rënia e Vllaznisë nga kategoria pas 57 vitesh sigurisht që do të merrte vëmendjen e duhur edhe në faqet e para të shtypit të sotëm sportiv. Dhe jo më kot, sepse kemi të bëjmë me skuadrën më të vjetër të...

Si kurrë më parë, Ronaldo arrin në finalen e Champions-it nën peshën 85 kg

Cristiano Ronaldo arrin më i lehtë se kurrë në një finale të Ligës së Kampionëve. Në moshën 33-vjeçare, ylli portugez po e kuron fizikun e tij deri në detajet më të vogla, për të arritur në finalen e fundsezonit...

Kërcënoi PARTIZANIN, Dritan DERVISHI i përgjigjet Edi Martinit: Mos i gjej fajet te komshiu,...

Ish-trajneri i Vllaznisë, Edi Martini, kërcënoi pak minuta më parë Partizanin, nëpërmjet një postimi në Facebook, duke thënë se bota është e rrumbullakët dhe se jeta vazhdon. Ky kërcënim i Martinit, erdhi pas humbjes së Partizanit ndaj Kamzës, 1-0, rezultat...

Opinion/ Kryeministri Rama nuk e do Shkodrën, vëllai i tij ia la ndeshjen edhe...

Opinion nga Adriatik Dosti “Kampionati i Turpit" Me se fundi Superliga Shqiptare uli siparin …dhe mire beri dhe ishalla se ngre me kurre …nese mendon se keshtu mund te perligje te luaje ate lloj sporti qe quhet me te drejte me...

“Vllaznia nuk bëhet si Tirana”, ja çfarë thoshte Sukaj 5 javë para fundit të...

Plot 5 javë para përfundimit të Kategorisë Superiore, Xhevahir Sukaj shprehej se Vllaznia nuk do bëhej si Tirana, që të rrëzohej nga kategoria. Ja çfarë thoshte Sukaj, rreth 20 ditë më parë për Panorama Sport. Në sezonin e kaluar zbriti...

Ish-futbollisti i Vllaznisë, Luçi: Faji i Partizanit? Ka mëkatuar edhe Skënderbeu me Kukësin

Pavarësisht fitores të Vllaznisë me rezultatin 1-5 ndaj Partizanit, shkodranët nuk kanë arritur të evitojnë dot rrëzimin nga elita e futbollit shqiptar. Kjo situatë ka ngjallur reagimin e shumë figurave të njohura për sportin shqiptar, mes të cilëve futet edhe...

Zguro, Fili dhe Fukui tallen me shkodranët e Laçit: Futbolli nuk luhet me klane

Ju kujtohet fotoja e tre futbollistëve shkodranë të Laçit pas ndeshjes së fundjavës ndaj Kamzës? Shtubina, Nika dhe Fangaj pozonin me fanellat e tyre si sinjal i qartë në mbështetje të Vllaznisë dhe se kishin mbajtur premtimin ta ndihmonin, pasi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e tij ‘dërrmoi’ Qipron, Grima pranë skuadrës përmes kameras

Kombëtarja e femrave ka fituar sot me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Qipros në ndeshjen e rradhës eliminatore të Kampionatit Europian, ndeshje kjo e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR