KRYESORE

Vllaznia “i mbylli derën” Partizanit për të. Çinari ia shpërblen me gol

Prej më tepër se tre javësh një nga temat e rëndësishme të merkatos së Superligës shqiptare ka qenë edhe interesimi i Partizanit për mesfushorin e Vllaznisë Erald Çinari. Drejtuesit e kuq kanë insistuar shumë por ata të klubit shkodran...

Vllaznia U-19 fiton 2-1 ndaj AAS dhe kalon në çerekfinale

Kuqeblutë 19 vjeçarë të drejtuar nga trajneri Luan Zmijani kanë fituar me rezultatin 2-1 ndaj AAS dhe kanë siguruar daljen në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë. Takimi eshte luajtur ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez. Ndeshja në mes...

Lajm i mirë për Erjon Vucajn. I plotësohet një dëshirë e tij

Vllaznia bëhet gati të nisë ndeshjet zyrtare të vitit 2018 dhe tashmë futbollistët duken gati për sfidën e parë me Kukësin. Natyrisht që stafi teknik pret shumë nga lojtarët e ardhur por edhe nga disa prej atyre që kanë...

Grumbullohet kombëtarja U-19, janë edhe tre futbollistë të Vllaznisë

Kombëtarja U-19, e drejtuar nga Erjon Bogdani, do të zhvillojë një grumbullin në periudhën 21-25 janar në qytetin e Elbasanit. Kreu i pankinës kuqezi do të ketë mundësinë të shohë disa lojtarë për Kombëtaren. Rinovimi i saj ka nisur,...

Flet menaxheri i Atsinës: Vllaznia shkeli kontratën me të!

Portali eduasportin.com publikoi dje lajmin se sulmuesi Charles Atsina dhe klubi i Vllaznisë kanë probleme mes tyre. Skuadra shkodrane i kishte kërkuar të stërvitje me Vllazninë B, por ganezi nuk kishte pranuar. Situata është e paqartë dhe nuk dihet se...

Edon Hasani e nis si titullar por Sepahani humbet sërish

Mesfushori shkodran Edon Hasani ka luajtur për herë të parë titullar me ekipin e Sepahanit në kampionatin iranian të futbollit por debutimi i tij nuk ka rezultuar me fat për ekipin e tij. Sepahan ka humbur me shifrat 1-2...

“Bomba” nga Anglia: Guardiola është i zgjedhuri i PSG-së

Ai kaloi tri sezone në udhëheqjen e një Barcelone historike, tri të tjera në krye të Bayern Munich dhe tani plotëson sezonin e dytë në stolin e Manchester City. Nëse Pep Guardiola e lë Premier League në fund të...

Zidane: Neymar te Real Madridi? E do gjithë planeti i futbollit…

Zinedine Zidane doli sot në një konferencë shtypi për të diskutuar mbi ndeshjen e së dielës kundër Deportivos në “Bernabeu”, por jo vetëm. Deportivo do të jetë një rival, që udhëton shumë e motivuar… Unë mendoj për veten. Deportivo është...

Ndryshon kalendari i ndeshjeve të javës së 17-të, Vllaznia ndryshon stërvitjen

Njoftimi i ardhur ditën e djeshme nga FSHF për afrimin 24 orë të ndeshjeve të javës së 17-të të Superligës, bërë që të ndryshojë edhe plani i stërvitjes për ekipin e Vllaznisë. Dita e sotme ka qenë e planifikuar...

Borussia dorëzohet, Aubameyang do të shkojë te Arsenal!

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, do të fluturojë sot për në Londër, për të mbyllur transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang te Arsenal. Sipas faqes gjermane në internet “WA”, Zorc do të shkojë në kryeqytetin britanik për të zyrtarizuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Disiplina paralajmëron ‘Juban Danjen’

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet e rradhës për të gjitha ndeshejt e luajtura në fundjavë. Lojtari i Laçit, Deliu është dënuar me dy...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR