KRYESORE

Wanda Nara, “mikja” që ndryshoi karrierën e Icardi-t me një këshillë në 2013-ën

Karriera e Mauro Icardi-t ka filluar ngritjen me dygolëshin e realizuar në 2013-ën kundër Juventus. Sulmuesi argjentinas ka zbritur në fushë me fanellën e Sampdoria-s dhe ka përmbysur rezultatin me dy golat e shënuar kundër Buffon. Por, siç ka...

Edi Martini: Mungesa e një presidenti nuk është justifikim. Vllaznia duhej të ishte në...

Ish- futbollisti dhe ish-trajneri i Vllaznisë Edi Martini vazhdon të jetë kritik me mënyrën si shkojnë gjërat tek kjo skuadër. Për të është e papranueshme që kuqeblutë ndodhen në vendin e tetë në renditje dhe me gjithë këto para...

KONFIRMOHET: Ja kur hidhet shorti për fazën e ardhshme të Champions Leagues

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, me Premierligën që ka...

Trajneri i Shakhtarit vishet si “Zorro”, mban premtimin e dhënë

Trajneri i Shakhtar Donetskut, Paulo Fonseca pas fitores ndaj Manchester Cityt në konferencën për media është paraqitur i veshur si “Zorro”.Fonseca ka realizuar premtimin që kishte bërë nëse kampioni ukrainas siguronte kualifikimin në fazën e eliminimeve në Ligën e...

Shtypi sportiv i sotëm, Elvin Beqiri kërkon optimizëm nga Vllaznia

Gazetat sportive të ditës së sotme sërish nuk e kanë patur në qendër të vëmendjes Vllazninë dhe për rrjedhojë janë mjaftuar me artikuj të shkurtër ose edhe hiç në faqet e tyre të para. Nga dy të përditshmet sportive...

“Çmenduri” e Liverpul. Fitore 7-0 dhe vend i parë në grup

Skuadra e Liverpulit ka vendosur një rekord të ri për skuadrat angleze në Ligën e Kampioneve, duke u bërë e para nga ky vend që arrin kuotën e 23 golave në fazën në grupe të turneut. Ekipi i Jurgen...

Real Madridi e mbyll me fitore, Porto kualifikohet me “goleadë”…

Real Madrid e ka mbyllur fushatën e grupeve të Champions League me fitoren 3-2 kundër Borussia DortDormtund nuk u dorëzua dhe dy minuta para fundit të pjesës së parë Pierre-Emerick Aubameyang shënoi për skuadrën gjermane. I njëjtë autor sigloi...

Kapiteni Berdica “justifikohet”: Ne shkodranët kështu e kemi, kënaqemi menjëherë

Ndeshja e sotme ndaj Partizanit pritej me interes dhe për këtë arsye kishte një numër të konsiderueshëm sportdashësish të pranishëm në shkallët e pallatit të sportit "Qazim Dervishi". Por Vllaznia ka zhgënjyer duke humbur në shifrat 69-74 ndaj të...

Messi: “Më bezdis të jem rezervë, por…!”

Leo Messi nuk luajti si titullar as në ndeshjen ndaj Sporting, duke qenë kështu ndeshja e dytë në Champions League të cilën nuk e nis nga minuta e parë. Është një ndryshim shumë domethënës në mënyrën e tij të...

Hallunaj: Ika nga Flamurtari por mund të rikthehem sërish në Kosovë

Portieri shkodran Ervin Hallunaj ka disa ditë që ka shkëputur marëdhëniet me ekipin e Flamurtarit të Prishtinës dhe për momentin ndodhet në Shkodër ku është duke zhvilluar stërvitje individuale në mënyrë që të ruajë formën fizike sepse janari po...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia e femrave fiton me goleadë ndaj AAS dhe kryeson e...

Vllaznia e femrave merr nje tjeter fitore ne kampionat dhe kryeson e vetme serish renditjen e kampionatit edhe pas javes se nente te tij....

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR