Goli i Suad Begës mjafton. Veleçiku merr një fitore me shumë vlerë

Nje gol i mesfushorit Suad Bega i ka mjaftuar Veleçikur per te fituar ndaj Orikut dhe per te marre tre pike me shume vlere ne ndeshjen e javes se 13-te te kampionatit. Ai ka shnderruar ne gol nje 11-metersh te...

Tifozët matjanë: Shpifjet dhe sajimet nuk na ndalin drejt suksesit

Shoqata e tifozëve matjanë shprehen se ditët e fundit disa zyrtarë klubesh sportive dhe media kanë sulmuar padrejtësisht ekipin e Burrelit. Sipas tyre akuzat, sajimet dhe shpifjet nuk do ta ndalin skuadrën e Nikës drejt suksesit. “Prej disa javësh disa...

Akuzon presidenti i Besëlidhjes, Noka: Ndeshja nuk duhet të niste, duam fitore në tavolinë

Gjok Noka shfryn ndaj gjykimit. Pas humbjes me Burrelin, presidenti i Besëlidhjes lëshon një lumë akuzash për arbitrin dhe jo vetëm. Gjatë një deklarate të dhënë për “Panorama Sport”, presidenti reklamon gabimet e Juxhin Xhajës, por edhe ato të...

Burreli i Samuel Nikajt është ekipi i rekordeve. I pamposhtur prej 5 muajsh

Teksa sapo kemi hyrë në muajin mars ekipi i Burrelit duket në rrugë të mbarë për të realizuar objektivin madhor, ngjitjen në Superligë. Kjo ishte fitorja e katërt rradhazi për matjanët të cilët ndiqen nga Dinamo. Këto fitore të matjanëve...

VIDEO/ Tërbohet trajneri Bardhi, shikoni penalltinë e padhënë për Besëlidhjen nga gjyqtari i FIFA-s

Burreli triumfoi në përballjen e sotme ndaj Besëlidhjes me rezultatin 1-0 në sfidën e vlefshme për javën e 13-të të Kategorisë së Parë, ku nuk munguan kontestimet. Danaj shënoi golin e fitores për skuadrën matjane, teksa skuadra mike pretendoi...

Burreli i Samuel Nikajt fiton 1-0 ndaj Besëlidhjes. Vendos goli i Sadush Danajt

Janë luajtur ditën e sotme 2 ndeshje të Kategorisë së Parë të Grupit A. Korabi ka ngecur në barazim 1-1 në shtëpi ndaj Partizanit B. Të kuqtë kaluan të parët në avantazh me Bërdufin, ndërsa Korabi barazoi me Skukën...

VIDEO/ Ekzekutim për notën 10-të, shikoni supergolin e Dinamos ndaj Veleçikut

Dinamo ditën e djeshme mposhti minimalisht 1-0 skuadrën e Veleçikut me anë të një ekzekutimi perfekt të brazilianit Diogo Da Silva. Fantazisti brazilian realizoi një supergol me goditje dënimi në afërsi të zonës, duke e dërguar topin në trekëndëshin e...

Nesër luhet sfida ndaj lezhjanëve. Samuel Nikaj: Marrim tri pikë ndaj Besëlidhjes

Ekipi matjan i futbollit do të përballet nesër në stadiumin “Liri Ballabani” të qytetit të Burrelit me ekipin e Besëlidhjes së Lezhës. Matjanët vijnë në këtë ndeshje pas dy fitoreve radhazi, por që për trajnerin Samuel Nikaj nuk kanë...

Miccoli ‘plas bombën’: U larguam nga Shqipëria sepse nuk morëm asnjë lekë, madje humbën

Fabricio Micoli ka reaguar pas largimit nga Dinamo. Zv.tranjneri në një intervistë për “Tuttomercato“, ka zbuluar se stafi teknik nuk është paguar dhe për këtë arsye kishin dhënë dorëheqjen nga 18 hertë kampionët e Shqipërisë. Micoli gjithashtu ka zbuluar...

E papritur! Moriero dhe Mikoli kanë dhënë dorëheqjen nga Dinamo!

Françesko Moriero dhe Fabricio Mikoli duket se kanë vendosur që të ndërpresin para kohe eksperiencën e tyre në radhët e Dinamos, vetëm pak muaj pasi pranuan që të uleshin në pankinën e bluve kryeqytetas. Të dy kanë paraqitur sot dorëheqjen...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Shqipëria me 7 lojtare të Vllaznisë në formacion, barazon në miqësoren...

Kombëtarja shqiptare e femrave ka zhvilluar ditën e sotme një ndeshje miqësore ndaj Bosnjes të luajtur në qytetin e Zenicës. Kombëtarja e femrave e drejtuar...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR