Vllaznia kurorëzohet si kampione nesër në “Loro Boriçi”

Vllaznia në futboll për femra do të kurëzohet pasditen e së shtunës si kampione e Shqipërisë për të gjashtin vit me rradhë. Ndonëse titullin e sivjetëm e ka siguruar prej dy javësh, festa e tij do të zhvillohet normalisht...

Rrëfehet Megi Doçi, golashënuesja më e mirë e planetit: Ronaldo më ka ndihmuar në...

Me gjunjët e gërvishtur nga loja me shokët, pasi përqafoi fort nënën e babain, Megi u largua me lot në sy nga shtëpia ku ëndërroi për pasionin e saj. Me një çantë në shpinë të mbushur plot me ëndrra,...

“Juban Danja” 11 lojtare në fushë për 11 gola ndaj Pogradecit

Java e parafundit e kampionatit të futbollit të femrave është mbyllur me një fitore të thellë për ekipin "Juban Danja". Ai ka luajtur në transfertën e Pogradecit ditën e sotme dhe ka fituar me rezultatin e thellë 11-0. Një trepikësh...

Vllaznia femra zyrtarisht kampione e Shqipërisë. Titulli i gjashtë rradhazi për të

Kishte javë që ishte projektuar një sukses i tillë megjithatë vetëm sot zyrtarisht Vllaznia e femrave shpallet edhe matematikisht kampione e Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Një titull që vjen një javë para fundit të kampionatit teksa diferenca me Tirana AS,...

Vllaznia femra mund me goleadë edhe Apoloninë. Titulli 180 minuta larg

Futbollistet e Vllaznisë kalojnë edhe një tjetër pengesë dhe tashmë e shohin vetën vetëm dy hapa larg shpalljes kampion për herë të gjashtë rradhazi. Pasditen e sotme ekipi shkodran ka pritur në "Reshit Rusi" Apoloninë e Fierit, një nga ekipet...

Vllaznia femra me shifra “të çmendura”. Të shtunën mund të kurorëzohet si kampione

Vllaznia e futbollit të femrave vazhdon të ecë e sigurtë drejt titullit të gjashtë kampion rradhazi. Ajo ka fituar në ndeshjen e javës së kaluar ndaj njërës prej rivaleve të saj, pikërisht Kinostudios, me rezultatin e pastër 5-0. Në...

Vllaznia “tërmet 5 ballësh” Kinostudios. Titulli i gjashtë vetëm “tre hapa” larg

Një tjetër pengesë e kaluar me sukses për ekipin e Vllaznisë së femrave. Ajo ka mundur me rezultatin e thellë 5-0 njërën prej rivaleve të saj në këtë kampionat, pikërisht ekipin e Kinostudios në ndeshjen e luajtur sot në...

“ZBULIMI”/ Futbollistja e Vllaznisë është Kampione Europe dhe nënkampione Bote

Vllaznia e futbollit të femrave nuk ka në rradhët e saj vetëm Megi Doçin, golashënuesen më të mirë në botë për vitin 2018. Ajo çfarë "Shkodra Sport" ka "zbuluar" është edhe prania në rradhët e këtij ekipi e një tjetër...

“Juban Danja” fiton 3-2 “derbin” me AAS

Pasditen e sotme në kuadri e ndeshjeve të javës së 18-të të kampionatit të futbollit të femrave është luajtur "derbi" i Shkodrës në mes AAS dhe "Juban Danja". Takimi i luajtur në fushën e kompleksit "Hasaj" dhe në fund kanë...

Vllaznia edhe një tjetër fitore me goleadë. Mund 7-0 Termin

18 ndeshje- 18 fitore për Vllazninë e femrave që vazhdon e sigurtë marshimin e saj e sigurtë drejt titullit të gjashtë kampion rradhazi dhe padyshim që kjo është mëse e merituar për të sepse këtë e tregon ecuria e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR