Flet presidenti i Adës, Pjetri: Çota abuzon me fjalët që thotë, ai provokoi i...

Barazimi 0-0 ne mes Ades dhe Sopotit perveç rezultatit te ndeshjes prodhoi edhe nje situate disi te nxehte gjate ndeshjes. Kapiteni i librazhdasve Mirel Çota permes nje reagimi ne media ka bere te ditur se ndaj tij eshte tentuar...

Mirel Çota: Ja si tentuan të më godisnin në fushë në Velipojë

Ndeshja Ada-Sopoti u mbyll në bara zim 0-0, por brenda saj ka pasur shumë tension, madje në një moment të pjesës së dytë është ndërprerë loja për pak minuta. Një polemikë në distancë midis sulmuesit Mirel Çota të Sopotit...

Habit Kristi Qarri, nga fatkeqësia familjare direkt në portë për të ndihmuar Vllazninë

"Vllaznia B" sot ka fituar 2-1 ndaj Klosit ne ndeshjen e pare te kampionatit dhe nder protagonistet kryesore te ketij suksesi padyshim ka qene sulmuesi Belajdi Pusi i cili ka shenuar te dy golat per kuqeblute. Megjithate ka patur edhe...

Ada e nis me një barazim. Vetëm 0-0 ndaj Sopotit pretendent

Ada e ka nisur kampionatin e sivjetem te kategorise se dyte me nje barazim. Ajo e ka mbyllur ne shifrat 0-0 takimin e pare, ate te luajtur ne fushen sportive "Adriatik" ndaj Sopotit te Librazhdit. Ne pamje te pare duket...

‘Vllaznia B’ e nis kampionatin me fitore. Mund 2-1 Klosin

Belajdi Pusi i ka dhene fitoren Vllaznise B ne ndeshjen e pare te kampionatit duke shenuar dy gola dhe duke kontribuar ne suksesin 2-1 te kuqebluve ndaj Klosit. Ne ndeshjen e luajtur ne fushen "Reshit Rusi", sulmuesi i ekipit te...

Ada merr një lojtar të rëndësishëm para startit të kampionatit

Te dielen starton kampionati i kategorise se dyte dhe ne te perveç Vllaznise B, do te marre pjese edhe nje tjeter ekip shkodran, pikerisht Ada e Velipojes. Ekipi i drejtuar tashme nga trajneri Vahedin Pepaj ka pesuar disa ndryshime ne...

Hidhet shorti i kategorisë së dytë, Vllaznia B pret Klosin, ndërsa Ada luan me...

Sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për kampionatin kombëtar të Kategorisë së Dytë për edicionin 2019-2020. Skuadrat e ndara në dy grupe, kanë njohur kundërshtarët e tyre. Shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Lysien...

FSHF merr vendimin, ja kur do te hidhet shorti i Kategorisë së Dytë

FSHF-ja ka marrë vendimin për sa i përket hedhjes së shortit të Kategorisë së Dytë, për edicionin 2019-2020.Hedhja e shortit do të bëhet ditën e hënë në orën 12:00, në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Diçka të tillë...

FSHF gati të shtyjë kampionatin e kategorisës së dytë, ‘gëzohen’ tek Vllaznia B dhe...

Situatë absurde në Kategorinë e Dytë. Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi pak minuta më parë, klubet, nëpërmjet një emaili zyrtar se sezoni i ri fillon këtë të diel, pra në datën 22 shtator, ashtu siç ishte parashikuar. I çuditshëm është...

Ada nis përgatitjet për sezonin e ri. Dyndje futbollistësh në stërvitje

Prej pak ditesh Ada ka nisur pergatitjet per sezonin e ri futbollistik por megjithate, per momentin seancat nuk kane qene te plota dhe perberja e ekipit nuk ka qene ajo e duhura. Por nga dita e hene e javes qe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR