Kalaja sinjale pozitive, një mungesë e sigurt për Cungun

Kukësi po përgatitet për ndeshjen e parë me Karabakun dhe për trajnerin Armando Cungu grupi është thuajse i plotë. I vetmi lojtar me probleme është mesfushori i avancuar Arlind Kalaja. Shkodrani ka nisur sot përgatitjet, por nuk ia ka dalë...

Merr fund “telenovela” Rexhinaldo, sulmuesi firmos me një tjetër skuadër në Shqipëri

Merr fund “telenovela” Rexhinaldo. Sulmuesi nga Mozambiku ka firmosur para pak minutash me Kukësin e Armando Cungut. “Panorama Sport” mëson se Rexhinaldo do të regjistrohet nga drejtuesit verilindorë dhe do të jetë i gatshëm në turin e dytë të Chamionsit...

Tirana pret Berishën, zyrtarizimi peng prej “gjyqit” me Vllazninë

Tirana pret Sedat Berishën. Nëse ai vjen, bardheblutë do të mbyllin një herë e mirë merkaton për defensivën. Shkupjani parimisht ka gjetur akordin me kryeqytetasit, megjithatë që të shkojnë drejt firmës, duhet të fitojë “lirinë” nga Vllaznia. Ashtu sikundër ka...

Bashkia Shkodër edhe 200 milionë lekë për Vllazninë

200 milionë lekë janë miratuar nga Këshilli Bashkiak Shkodër për klubin e Futbollit Vllaznia në mbledhjen e djeshme të tij. Një fond që ka dalë nga rishpërndarja e fondeve të buxhetit të Bashkisë Shkodër dhe ka qenë i përfshirë...

Luftëtari do të përjashtohet nga Europa, UEFA pritet të dërgojë edhe gjobën

Për herë të fundit kishte ndodhur në vitin 2016: atë sezon të paktën 2 ndeshje të Skënderbeut ishin “qartësisht të manipuluara” për përfitime financiare, sipas vendimit përfundimtar të UEFA-s, bazuar në analizën e sinjaleve të marra nga tregu i...

Safet GJICI nuk fal askënd, presidenti i KUKËSIT i lë gjithçka në dorë Armando...

Kukësi barazoi 1-1 kundër Valetës, rezultat që kualifikoi nënkampionët e Shqipërisë. Megjithatë loja e zhvilluar nga verilindorët nuk ishte në nivelin e pritur. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi te presidenti Safet Gjici i cili ka bërë një mbledhje me tone të...

Shpërthejnë tifozët e Luftëtarit: Teatër i shëmtuar, fajtorët të largohen sa më parë

Humbja 5-0 në Letoni dhe barazimi 3-3 në “Elbasan Arena” ka ngjallur dyshime të shumta. Luhatjet e forta të koeficentëve të basteve ngrenë shumë pikëpyetje në lidhje me golat e shënuara. Të shumta kanë qenë aludimet e tifozëve, të cilët...

Koeficientet e frikshëm të Luftëtarit, kompanitë e basteve ishin të bindura që….

Në ndeshjen që Luftëtari dhe Ventspils po zhvillojnë në Elbasan Arena, ka pasur edhe luhatje të frikshme të koeficentëve. Para ndeshjes, fitorja e Luftëtarit kuotohej 2.2, barazimi me 3.6, ndërsa fitorja e Ventspils me 2.75. Por, në minutën e 14-të,...

Europa League, eliminohen Partizani dhe Luftëtari

Ka përfunduar mbrëmjen e të enjtes aventura europiane për Partizanin dhe Luftëtarin, të cilat janë eliminuar që në turin e parë të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube në Europë, përkatësisht nga Maribor i Sllovenisë dhe Ventspils...

E rrallë në “Elbasan Arena”/ Bëhet zëvendësimi i parë, ndërrohet… gjyqtari (VIDEO)

Luftëtari po luan në “Elbasan Arena” përballë letonezëve të entspilsit ndeshjen e kthimit në kuadër të Ligës së Europës. Në fakt, gjithçka po shkonte mirë në mbarëvajtjen e ndeshjes deri në minutën e 25. Pikërisht në atë minutë, është dëmtuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia merr edhe dy futbolliste malazeze për “Champions League”

Ekipi I Vllaznisë në futboll për femra ka nisur fazën përgatitore përpara pjesmarrjes në ndeshjet e Ligës së Kampioneve që zhvillohen muajin e ardhshëm...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR