Brdariç: Sot kemi marrë vendimet e duhura. Askush nuk e di çfarë ndodh pas...

Thomas Brdariç e ka vlerësuar fitoren e sotme si të rëndësishme jo vetëm për pikët, por edhe për faktin se Vllaznia e tij po tregonte se po kthehej në një ekip të konsoliduar. Pas sfidës, duke folur për “SuperSport’,...

Vllaznia cinike mposht Laçin mes reshjeve të shiut në Shkodër

Vllaznia ka marrë një fitore minimale 1-0 ndaj Laçit në ”Loro Boriçi” në një ndeshje që u luajt mes reshjeve të shiut. Ft| VLLAZNIA-LAÇI 1-0 49′ Da Silva

Vllaznia-Laçi/ Zëvendësim i goditur i Brdariç, Da Silva shënon pas 1 minute në fushë

Vllaznia dhe Laçi do të përballen mbrëmjen e sotme në një sfidë ku pritet shumë pasi dihet që kjo përballje dhuron gjithmonë spektakël. Vllaznia mposhti 3-1 Kastriotin javën e kaluar duke dominuar totalisht ndërsa ndaj Laçit do të jetë provë...

Vllaznia-Laçi/ Mbyllet pjesa e parë në mori rastesh, por ende asnjë gol i shënuar

Vllaznia dhe Laçi do të përballen mbrëmjen e sotme në një sfidë ku pritet shumë pasi dihet që kjo përballje dhuron gjithmonë spektakël. Vllaznia mposhti 3-1 Kastriotin javën e kaluar duke dominuar totalisht ndërsa ndaj Laçit do të jetë provë...

Vllaznia-Laçi/ Kundërpërgjigjen kurbinasit, Velija humbet shansin e artë para portës

Vllaznia dhe Laçi do të përballen mbrëmjen e sotme në një sfidë ku pritet shumë pasi dihet që kjo përballje dhuron gjithmonë spektakël. Vllaznia mposhti 3-1 Kastriotin javën e kaluar duke dominuar totalisht ndërsa ndaj Laçit do të jetë provë...

LAJM I FUNDIT/ Dëmtimi i çuditshëm i Mazrekajt, Josa ndryshon formacion pak para ndeshjes...

Një lajm i fundit vjen nga Shkodra ku Mentor Mazrekaj ishte projektuar për titullar në takimin me Vllazninë, por kjo nuk do të ndodhë. Mazkrekaj është dëmtuar gjatë momentit kur skuadra i janë drejtuar fushës nga dhomat e zhveshjes, duke...

LAJM I FUNDIT/ Vllaznia-Laçi, publikohen formacionet zyrtare

Vllaznia dhe Laçi do të përballen mbrëmjen e sotme në një sfidë ku pritet shumë pasi dihet që kjo përballje dhuron gjithmonë spektakël. Vllaznia mposhti 3-1 Kastriotin javën e kaluar duke dominuar totalisht ndërsa ndaj Laçit do të jetë provë...

Publikohen formacionet/ 19 vjeçari shkodran Ardit Nikaj e nis si titullar ndaj Tiranës

Skënderbeu do përballet pas pak minutash me Tiranën në shtëpi, në kuadër të javës së dhjetë të kampionatit shqiptar. Si Memelli, ashtu edhe Shehi kanë vendosur për formacionet zyrtare. Nga minuta e parë për bardheblutë në sulm e nisin Seferi...

Teuta e gjen trajnerin brenda shtëpisë, një emër i njohur për pankinën durrsake

Edi Martini u largua dje nga drejtimi i skuadrës së Teutës. Trajneri shkodran i dha fund aventurës thuajse 2-vjeçare në krye të “Djemve të Detit”. Tashmë një emër tjetër ka dalë në skenë për të drejtuar kampionët e Shqipërisë. Burime...

Vllaznia sot në fushë jo vetëm kundër Laçit, por edhe arbitrave

Njeri prej tyre (Ardian Beqiri) do te jete sot ne fushe per te vene drejtesi. Tjetri (Kridens Meta) do te jete ne VAR per te vendosur me me qetesi per rastet e diskutueshme te ndeshjes Vllaznia- Laçi. Ne fakt duket...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR