Ja emrat e 22 futbollistëve në stërvitjen e parë të Vllaznisë

Kuqeblutë pasditen e sotme kanë nisur përgatitjet e tyre për sezonin e ri futbollistik. Të pranishëm kanë qenë edhe drejtuesit e klubit, administratori Gjyrezi dhe drejtori sportiv Zeka ndërkohë që trajneri Cungu bashkë me ndihmësit e tij Maxhar e Dani ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me futbollistët që ka patur në dispozicion.

Pesë orë analizë tek Vllaznia por s’ka “koka turku”

As shkarkime dhe as vendime nuk ka sjellë analiza 5 orëshe e Vllaznisë, zhvilluar në zyrën e kryebashkiakes Ademi paraditen e së enjtes. Ndryshe nga sa pritej, apo ishte shkruar në media për "koka turku", çdo gjë ka kaluar me qetësi dhe mbi të gjitha është dhënë garancia e vazhdimit të punës për të ndërtuar skuadrën e sezonit të ri.

Endri Vrapi ofertë nga Liria e Prizrenit por… pret Vllazninë

Mbrojtësi me shumë përvojë Endri Vrapi ditët e fundit ka marrë një ofertë nga ekipi kosovar i Lirisë së Prizrenit. Ky i fundit siç dihet do të drejtohet në sezonin e ri nga korçari Blendi Shkëmbi. Ai ka hedhur sytë nga kampionati shqiptar për të gjetur lojtarë cilësorë dhe për këtë i ka telefonuar edhe mbrojtësit të Vllaznisë Vrapi.

Analiza e shumëpritur tek Vllaznia zhvillohet brenda 2-3 ditësh

Vendimi i Federatës Shqiptare të Futbollit për nisjen e kampionatit për më 9 shtator është pritur mirë tek Vllaznia. Fakti që tek kuqeblutë nuk ka nisur ende stërvitja, nuk përbën ndonjë problem sepse koha për nisjen e përgatitjeve është e mjaftueshme. Asnjë ekip i Superligës shqiptare përveç atyre që marrin pjesë në Kupat e Europës nuk ka nisur stërvitjen dhe kjo vërteton më së miri atë se në Shkodër nuk janë të vonuar në këtë drejtim.

FSHF vendos: Kampionati i ri nis më 9 shtator

Komiteti Ekzekutiv, organi kolegjial vendimmarrës në FSHF, ka zhvilluar sot mbledhjen përkatëse, ku ka diskutuar dhe ka vendosur për “maketin” e sezonit të ri futbollistik. Në tavolinë kanë qenë disa propozime të klubeve të Superiores, që kishin kërkuar shtimin e numrit të të huajve (në fushë) për çdo skuadër. Po ashtu, ekzekutivasit kanë vendosur startin e Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë për sezonin futbollistik 2017-2018.

Armando Cungu “ngacmohet” sërish nga oferta e Luftëtarit

Dilemat për të ardhmen e Vllaznisë dhe mosnisja ende e punës së kësaj skuadre, duket se e kanë vënë në dyshim edhe vazhdimin e mëtejshëm të Armando Cungut në pankinën e saj. Ky I fundit, të paktën siç raportohet në media, po studion ofertat e ardhura në adresë të tij. Partizani ende nuk e ka vendosur se kush do të jetë trajneri I tij për sezonin e ri dhe ndonëse po flitet për serbin Milenkoviç që drejtoi Luftëtarin, si kandidaturë të mundshme ka edhe atë të trajnerit shkodran.

Vllaznia ende pa stërvitje. A do nisë ajo të hënën?

Ndonëse fillimisht u mendua që stërvitja e kuqebluve do të niste më 1 korrik, në fakt nuk ka ndodhur kështu. Vetë futbollistët sot kanë pritur ndonjë njoftim nga klubi për këtë çështje por nuk e kanë marrë asnjë të tillë. Mbase, kjo do të ndodhë në ditën e parë të javës që vjen, pra të hënën megjithatë ende nuk ka asgjë konkrete. Edhe pjestarët e stafit teknik nuk e kanë të qartë se çfarë do të bëhet sepse trajneri Cungu e ka shprehur edhe publikisht se është në pritje të një takimi me kryebashkiaken Ademi që do të përcaktojë më pas edhe ecurinë e mëtejshme të punës.

250 topa për ekipet e Vllaznisë nga projekti “Topi yt” i FSHF-së

Pasditen e djeshme është zhvilluar në stadiumin "Selman Stërmasi" ceremonia e projektit "Topi yt". Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të klubeve të ndryshme por edhe futbollistë të ekipeve zinxhir që kanë promovuar një projekt të tillë të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Ekipet e Superligës duan më shumë futbollistw të huaj, por Vllaznia jo

Lajme të ndryshme të ditëve të fundit flasin për një kërkesë që disa nga klubet e Superligës shqiptare po përgatitet t'i bëjnë Federatës Shqiptare të Futbollit për të rritur numrin e futbollistëve të huaj që lejohet të luajnë në kampion. Kërkesa pritet të bëhet për rritje të këtij numri nga katër që është aktualisht në gjashtë.

Shtubina: Klubi të bëjë kujdes me afrimet në merkato

Sezoni i ri ende nuk ka një datë të caktuar për nisjen e tij, c’ka ka sjell dhe stepjen e skuadrave për t’u organizuar. Përvec ekipeve pjesëmarrëse në kompeticionet e Europës, pjesa tjetër e Kategorisë Superiore vijon me pushime. Nga ky rregull nuk bën përjashtim as Vllaznia, futbollsitët e të cilëve vijojnë të jenë me pushime ashtu si edhe drejtuesit. Por pushimi i tejzgjatur nuk është dicka që pëlqehet shumë në Shkodër dhe këto janë fjalët e kapitenit Ndricim Shtubina.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia merr fitoren e rradhës, fiton 6-0 ndaj Skënderbeut

Vllaznia e femrave e ka lene pas eliminin ne Champions League dhe i eshte rikthyer kampionatit duke marre fitoren e rradhes. Ajo ka luajtur sot...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR