Vllaznia U-17 pas shumë e shumë javësh kryesim, “dorëzon” kreun e renditjes

Vllaznia U-17 pas shumë e shumë javësh kryesim të kampionatit, sot është detyruar t'ia lëshojë vendin e parë Tiranës. Ka ndodhur kështu pas barazimit të saj në ndeshjen e luajtur në Tiranë ndaj Shkëndisë, në fund të së cilës...

Vllaznia U-17 ndalet në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Shkëndisë

Sapo ka përfunduar në Kamëz pjesa e parë e ndeshjes së kampionatit të moshave për 17 vjeçarët në mes Shkëndisë vendase dhe Vllaznisë së Shkodrës. Kjo pjesë ka dhuruar rezultatin e barabartë 1-1 në fundin e saj. Duhet thënë...

Mustedanagiç zbulon 23 të grumbulluarit e grupmoshës U-16. Asnjë nga Akademia Vllaznia

Nisi në qytetin e Durrësit, në kompleksin “Tropikal”, grumbullimi i radhës për Kombëtaren U-16 nën drejtimin e trajnerit Dzemal Mustedanagic. Kuqezinjtë e vegjël do të jenë bashkë deri ditën e premte, datë 9 mars. Mustedanagic ka grumbulluar plot 23 futbollistë...

Kamelio Palushani i lumtur. Kënaqësi që shënova dhe Vllaznia U-19 fitoi

Me dy golat e shënuar pasditen e sotme, i ka dhënë fitoren ekipit të tij. Kamelio Palushani, sulmuesi shtatëshkurtër por shumë i shpejtë dhe shumë teknik, ka qenë njeriu i ndeshjes së sotme në mes Vllaznia U-19 dhe AAS...

Vllaznia U-19 fiton “derbin” me AAS, vendosin golat e Palushanit

"Derbi" shkodran i 19 vjeçarëve, ai në mes Vllaznisë dhe AAS, është fituar nga kuqeblutë me rezultatin 2-0. Protagonisti kryesor i këtij suksesi ka qenë sulmuesi i tyre Kamelio Palushani që ka shënuar të dy golat e takimit. Duhet thënë...

Vllaznia U-17 “bën detyrën”. Fiton 3-0 ndaj AAS dhe ruan vendin e parë

17 vjeçarët e Vllaznisë kanë bërë detyrën duke fituar ndeshjen e rradhës dhe duke ruajtur kryesimin e tabelës së renditjes edhe pas javës së 15-të të kampionatit. Paraditen e sotme ata kanë pritur në "Reshit Rusi" ekipin e AAS në...

Ildi Gruda, “i shtati në bronz” i një familje të madhe sportive shkodrane

Vllaznia U-19 pak ditë më parë fitoi Kupën e Shqipërisë në futboll duke mundur Shkëndinë e Tiranës me rezultatin e thellë 4-0. Autor i golit të parë në këtë finale ishte Ildi Gruda. Të dielën, ky ekip luajti në Tiranë...

Nis në Shkodër Kupa “Sabah Bizi”. 800 fëmijë luajnë për emrin e emblemës së...

Rreth 800 fëmijë të grupmoshave të ndryshme në Shkodër marrin pjesë në kupën që ka nisur dje dhe që zhvillohet në nderim të një emri të madh të futbollit shqiptar siç është Sabah Bizi. Kjo kupë është organizuar nga...

AAS U-19 fitore e thellë ndaj tiranasve të Akademisë së Futbollit

Përveç fitores së bukur të Vllaznisë brenda në kryeqytet ndaj Tiranës, edhe një tjetër ekip shkodran ka fituar në ndeshjet e rradhës të kampionatit kombëtar të 19 vjeçarëve. Bëhet fjalë për ekipin e AAS që drejtohet nga trajneri Malvin...

Vllaznia U-19 mund Tiranën brenda në fushën e saj. Kuqeblutë fitojnë 4-3

Sukseset e ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia. Pas fitores së Kupës tre ditë më parë në Elbasan, sot ky ekip ka fituar edhe ndeshjen e rradhës në kampionat. Skuadra e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani ka fituar me rezultatin...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR