Përfaqësueja Rajonale Shkodra U-17 merr edhe fitoren e tretë. Kryeson renditjen

Ditën e sotme janë zhvilluar ndeshjet e javës së tretë të kampionatit të përfaqësueseve rajonale të moshave U-13, U-15 dhe U-17. Ekipet e Zonës së Shkodrës i kanë luajtur ndeshjet e tyre në Kamëz dhe përballë kanë patur...

Klaudia Broci, 11 vjeçarja shkodrane që spikat duke luajtur futboll me djemtë

Kampionatet e moshave në futboll kanë përfunduar pak ditë më parë dhe specialitët e Zyrës Rajonale të Shkodrës kanë përcaktuar edhe sportistët më të mirë sipas grupmoshave. Ajo që ka rënë në sy në ceremoninë e zhvilluar, ka qenë...

Bungaja: “Atletik” s’është më surprizë. Kemi projekte shumë ambicioze për të ardhmen

Supriza e bukur e kampionateve të moshave në Ligën Amatore për Zonën e Shkodrës gjatë sezonit të fundit, padyshim që kanë qenë ekipet e "Atletik Klub Shkodra". Pesë ekipet e saj kanë qenë prezente në të pesë finalet e kampionatit. Tre...

Mustedaganic publikon listën e kombëtaresU-16, janë edhe tre shkodranë pjesë e saj

Shqipëria U17 B, ose e quajtur U16, do të zhvillojë dy ndeshje miqësore më 27 dhe 29 qershor ën stadiumin “Roza Haxhiu” të qytetit të Lushnjës. Kuqezinjtë e vegjël do të përballen me Bosnje-Hercegovinën, në dy takime që do...

Kombëtaret Rajonale të moshave, fiton Shkodra U-17, barazon ajo U-13

Ditën e djeshme janë zhvilluar ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të përfaqësueseve rajonale të moshavë U-13, U-15 dhe U-17. Ndeshjet e kësaj jave të parë sipas kalendarit janë luajtur në Kamëz, Elbasan dhe Korçë. Ekipet e Zonës...

Mesfushori i Akademisë Vllaznia Bebeziqi merr ftesë për në kombëtaren U-17

Muaji qershor i këtij viti duket se do të mbetet gjatë në kujtesën e futbollistit 15 vjeçar Klevis Bebeziqi. Pak ditë më parë ai u vlerësua si futbollisti më i mirë i kampionatit të kësaj grupmoshe për Zonën e...

Zhvillohet edicioni I i “Shkodra Summer Cup. Fitues është Atletik

Futbolli I moshave në Shkodër duket se nuk do të ketë pushim. Pas përfundimit të kampionateve të tyre, së fundi është organizuar edhe një tjetër aktivitet shumë interesant. Bëhet fjalë për turneun “Shkodra Summer Cup” në të cilin marrin pjesë 6...

Jo vetëm Karius i Liverpulit, ja edhe gafa e njëjtë e portierit të Durrësit...

Pasditen e djeshme në stadiumin "Loro Boriçi" është zhvilluar ndeshja në mes ekipeve të 15 vjeçarëve të Zonave Rajonale të Shkodrës dhe Durrësit. Ajo që duhet përmendur është se gjatë këtij takimi të fituar me rezultatin 2-0 nga shkodranët, ka...

Kombëtarja Rajonale U-13 e Shkodrës fiton 4-3 ndaj asaj të Durrësit

Në ndeshjet e javës së parë të kampionatit të ekipeve kombëtare rajonale të moshave, ka patur një përballje në mes 13 vjeçarëve të Zonës së Shkodrës dhe asaj të Durrësit. Ndeshja është luajtur pasditen e së premtes në stadiumin...

NIS EDICIONI I DYTË I KAMPIONATIT TË PËRFAQËSUESEVE RAJONALE TË MOSHAVE, SHKODRA U17 FITON...

ikundër edhe një edicion më parë, ditën e sotme, sipas planit nga ekipet kombëtare ka nisur edicioni i dytë për kampionatin e ekipeve kombëtare rajonale të moshave U-13, U-15 dhe U-17. Ndeshjet e kësaj jave të parë sipas kalendarit janë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR