Opinion nga Namik Mehmeti/ Sporti dhe vapa e kësaj vere…

Pasi Shqiperia, si e gjithe Europa kishte ulur siparin e aktiviteve sportive duke prezantuar ekipet kampione, fituesit e Kupave, sporti do te hapte nje faqe tjeter ne kontinentin plak, Europen dhe me pas nje tjeter faqe e permasave boterore...

Opinion nga Ervin Baku/ Kemi kampionë, por edhe drejtues mediokër!

Të falem nderit Distria Krasniqi! Të falem nderit Nora Gjakova! Në pjesëmarrjen e saj të dytë në Lojërat Olimpike, Kosova regjistron 3 (tri) madalje ari. Në 9 pjesëmarrje në Lojërat Olimpike, Shqipëria regjistron 0 (zero) medalje. Pse vallë??? Sepse,...

Opinion nga Adriatik Dosti/ Mos e bëni pis emrin tuaj e as mos e...

Mos e beni pis emrin tuaj e as mos e perzjeni kaq banalisht sportin me politiken. Miqesisht tre miqve te mij e tre sportisteve kampione, medaliste dhe elitare te Shqiperise, Izmir Smajlaj, Erkand Qerimaj dhe Briken Calja. Mbushur faqet tuaja te...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Se si më duket ky short i kampionatit 2021-2022…

Sapo u hodh shorti I  kampionatit kombetar te futbollit, te gjithe gazetat e portalet ne Shqiperi I dhane hapsiren e duhur duke afruar edhe komentet e para. Ajo qe binte ne sy ishte si me reja e keti edicioni te...

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Vllaznia ka siguruar vazhdimësinë e një skuadre pretendente për sezonin...

Teuta na habiti me përmbysjen 3-0 në Andorrë, sepse na pati zhgënjyer një javë përpara. Komplimenta lojtarëve durrsakë dhe dyshes Martini-Starova, bashkë me presidentin hasanbelliu. Fundja ato janë në turin e tretë të “Conference League” dhe kaq mjafton për...

Opinion nga Adriatik Dosti/ Vllazninë e eliminoi euforia tipike e njohur shkodrane

I ndoqa me aq sa munda te treja ndeshjet e kthimit te turit te dyte te tre skuadrave tona ne Conference League Partizanit, Lacit dhe Vllaznise …e them me aq sa munda per shkak te orarit te tyre. Nje Partizan...

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Partizanit i duhet stabilitet, Vllaznia e bukur, Laçi heroik

Skuadrat shqiptare e nisën me “marshe” të ndryshëm turin e dytë kualifikues të “Conference League”. Teuta, pasi zhgënjeu në kualifikueset e para të Champions-it, qe me fat në “sallonin” tjetër, të më të vegjëlve. Shorti e vendosi përballë modestëve...

Opinion nga Besnik Dizdari/ Shembulli i Gjermanisë për kampionatet e Shqipërisë 2021-2022

Ja cili ishte organizimi i kampionateve të Gjermanisë për sezonin 2020-‘21. Dhe i tillë është edhe për sezonin 2021-2022. Po ia propozojmë Shqipërisë sonë të dashur, për ta përshtatur me skuadrat e saj të tria kampionateve për sezonin e...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Vllazni, kjo fitore rishkruan historinë!

Dy personazhe, trajneri optmist e shume profesionist, nje gjermano- kroat si Brdariç, e nje shkodran I perkushtuar per sportin shkodran ne pergjithesi e per futbollin ne veçanti- Alban Xhaferi, sapo Vllaznia u formatua si ekip, deklaruan te sigurt: "Pretendojme...

‘Vllaznia duhet të shërbejë si shembull për Elbasanin, Flamurtarin, Besën etj…’

Nga Prof.Dr. Xhevdet Zekaj: Ta nisësh nga zero, duke injoruar historinë, titujt dhe trofetë e fituar. Këtë rrugë ka zgjedhur Elbasani, që dergjet prej pak vitesh në kategoritë inferiore. Bashkia është kujtuar më së fundi se qyteti ka edhe futboll,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave pëson humbje të thellë me Belgjikën

Ndeshja e dytë e vajzave kuqezi në eliminatoret e Botërorit nuk ishte aq e mirë. Vajzat e drejtuar nga trajneri Grima u mundën nga...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR