Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Qejfi paguhet…, abonetë nuk janë të shtrenjta; ja rrugëzgjidhja

Stadiumet janë hapur thuasje kudo, jo në kapacitet të plotë, përjashto vende të veçanta si Hungaria, fjala vjen, ku mbrëmë ishin 60 mijë tifozë në shkallët e “Puskas Arena”. Pavarësisht se pandemia ende vazhdon ta mbajë në ankth njerëzimin,...

Opinion nga NEPTUN BAJKO/ Shqipëria ka problemin e vjetër me yjet dhe është pa...

Shqipëria më pëlqeu në pjesën e parë. Madje më pëlqeu aq shumë saqë më krijoi bindjen për herë të parë nën drejtimin e trajnerit Edi Reja që ky ekip është vërtet shumë i mirë. Që këta lojtarë të cilët...

Opinion nga Besnik Dizdari/ A lindin më futbollistë në Durrës dhe në Shkodër?

Ndeshja e Superkupës së Shqipërisë që dha fitoren e thellë e të merituar të Teutës së Durrësit, nxori ndërkaq, një problem të madh që ka të bëjë me moszhvillimin e futbollit qytetar të Shqipërisë. Pa e nisur me komentin,...

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Tefik Osmani, drejtori që hedh gurin e fsheh dorën…

Kishte disa kohë pa folur në media. Dhe mirë ka bërë, sepse nuk duhet folur vend e pa vend dhe kur nuk ke gjë për të thënë. Detyra e drejtorit të Tiranës nuk ta lejon “ta lëshosh gjuhën veresie”,...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Sporti dhe vapa e kësaj vere…

Pasi Shqiperia, si e gjithe Europa kishte ulur siparin e aktiviteve sportive duke prezantuar ekipet kampione, fituesit e Kupave, sporti do te hapte nje faqe tjeter ne kontinentin plak, Europen dhe me pas nje tjeter faqe e permasave boterore...

Opinion nga Ervin Baku/ Kemi kampionë, por edhe drejtues mediokër!

Të falem nderit Distria Krasniqi! Të falem nderit Nora Gjakova! Në pjesëmarrjen e saj të dytë në Lojërat Olimpike, Kosova regjistron 3 (tri) madalje ari. Në 9 pjesëmarrje në Lojërat Olimpike, Shqipëria regjistron 0 (zero) medalje. Pse vallë??? Sepse,...

Opinion nga Adriatik Dosti/ Mos e bëni pis emrin tuaj e as mos e...

Mos e beni pis emrin tuaj e as mos e perzjeni kaq banalisht sportin me politiken. Miqesisht tre miqve te mij e tre sportisteve kampione, medaliste dhe elitare te Shqiperise, Izmir Smajlaj, Erkand Qerimaj dhe Briken Calja. Mbushur faqet tuaja te...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Se si më duket ky short i kampionatit 2021-2022…

Sapo u hodh shorti I  kampionatit kombetar te futbollit, te gjithe gazetat e portalet ne Shqiperi I dhane hapsiren e duhur duke afruar edhe komentet e para. Ajo qe binte ne sy ishte si me reja e keti edicioni te...

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Vllaznia ka siguruar vazhdimësinë e një skuadre pretendente për sezonin...

Teuta na habiti me përmbysjen 3-0 në Andorrë, sepse na pati zhgënjyer një javë përpara. Komplimenta lojtarëve durrsakë dhe dyshes Martini-Starova, bashkë me presidentin hasanbelliu. Fundja ato janë në turin e tretë të “Conference League” dhe kaq mjafton për...

Opinion nga Adriatik Dosti/ Vllazninë e eliminoi euforia tipike e njohur shkodrane

I ndoqa me aq sa munda te treja ndeshjet e kthimit te turit te dyte te tre skuadrave tona ne Conference League Partizanit, Lacit dhe Vllaznise …e them me aq sa munda per shkak te orarit te tyre. Nje Partizan...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR