Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Partizanit i duhet stabilitet, Vllaznia e bukur, Laçi heroik

Skuadrat shqiptare e nisën me “marshe” të ndryshëm turin e dytë kualifikues të “Conference League”. Teuta, pasi zhgënjeu në kualifikueset e para të Champions-it, qe me fat në “sallonin” tjetër, të më të vegjëlve. Shorti e vendosi përballë modestëve...

Opinion nga Besnik Dizdari/ Shembulli i Gjermanisë për kampionatet e Shqipërisë 2021-2022

Ja cili ishte organizimi i kampionateve të Gjermanisë për sezonin 2020-‘21. Dhe i tillë është edhe për sezonin 2021-2022. Po ia propozojmë Shqipërisë sonë të dashur, për ta përshtatur me skuadrat e saj të tria kampionateve për sezonin e...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Vllazni, kjo fitore rishkruan historinë!

Dy personazhe, trajneri optmist e shume profesionist, nje gjermano- kroat si Brdariç, e nje shkodran I perkushtuar per sportin shkodran ne pergjithesi e per futbollin ne veçanti- Alban Xhaferi, sapo Vllaznia u formatua si ekip, deklaruan te sigurt: "Pretendojme...

‘Vllaznia duhet të shërbejë si shembull për Elbasanin, Flamurtarin, Besën etj…’

Nga Prof.Dr. Xhevdet Zekaj: Ta nisësh nga zero, duke injoruar historinë, titujt dhe trofetë e fituar. Këtë rrugë ka zgjedhur Elbasani, që dergjet prej pak vitesh në kategoritë inferiore. Bashkia është kujtuar më së fundi se qyteti ka edhe futboll,...

Opinion/ Stop merkatos absurde në futbollin shqiptar! Kapelen sipas kokës…

Nga Prof.Dr. Xhevdet ZEKAJ Sezonet futbollistike kombëtare i kanë ulur siparët e tyre. Tashmë të gjithë jemi sy e veshë nga Europiani, për të shijuar futbollin e vërtetë, edhe rikthimin e pjesshëm të tifozëve në stadiume. Klubet, trajnerët, lojtarët dhe...

Koment nga Endri Çinari/ Nga rënia e Flamurtarit humbet edhe futbolli shqiptar

E hënë, 7 qershor 2021. Futbolli shqiptar ka mbyllur një tjetër sezon sportiv ditën e djeshme duke dhënë verdiktet e fundit. E çfarë verdiktesh të “çmendura” që ishin. Dita e djeshme shënoi një tjetër precedent të zi në futbollin...

Opinion nga Ridvan Tula/ Sot koha për të rikthyer Vllazninë e magjishme…

Përballja e sotme e Vllaznisë me Skenderbeun në finalen e Kupës uroj që të jetë 'qershia mbi tortë'. E thene në formën ma të sinqertë. Une personalisht e vlerësoj kete Vllazni si nje Vllazni magjike, si vetë futbolli, si...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Përsëritet historia, Vllaznia një realitet…

Vllaznia ka qene gjithnje nje ekip qe I ka terhequr vemendjen opinionit sportiv shqiptar, duke sjellur krahas shume vleresimeve pozitive fael shkolles se saj njeshekullore, edhe te papritura, si renie nga kategoria, nje pritje e gjate ne vite per...

Opinion nga Andi Gjurgjej/ Vllaznia është kampionia jo vetëm morale, por edhe reale

Ne kete moment nuk dua te flas llafolloxhina te kota por fjale "pa dorashka" qe kane te beje me fakte te pakontestueshme persa i perket ketij sezoni mbreselenes per Vllaznine. Vllaznia eshte KAMPIONE edhe pse kupa e kampionit shkoi...

Opinion/ Vllaznia ndaj Partizanit bëri ndeshjen më të mirë të sezonit

Nga Andi GJURGJEJ Fitorja ndaj Partizanit me ka lene shije shume te mire per vete menyren se si Vllaznia interpretoi ndeshjen ne fushen e lojes. Emocionet i kam te njejta ne ate perballje edhe pas tre ditesh. Shoh disa here...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR