Kam neveri për ata që e quajnë zhgënjim vendin e katërt të Erkand Qerimajt

Opinion nga Zef Gjoni* Jam habitur shumë nga disa komente që kam dëgjuar apo çfarë kam lexuar në shtyp. E quajnë zhgënjim vendin e katërt që ka arritur Erkand Qerimaj në Botërorin e peshëngritjes. Nuk e di si mund të...

OPINION/ Vllaznia e ka fituar tashmë kampionatin e vet, ta mbështesim e ndihmojmë të...

Nga Blerti DELIJA Sapo ka përfunduar java e 20- të e Superligës e bashkë me të, edhe gjyqi për Vllazninë. Gjyq për këto 5 javët e fundit por edhe verdikte të tipit “jemi aty ku jemi rastësisht”, “nuk e meritojmë...

Opinion nga Gëzim Sinemati/ Mos e vrisni dy herë Shkodrën! Një herë me top...

Futbolli humbi nderin kur Vllaznia, ekipi i qytetit ku lindi futbolli, puthi për herë të fundit tokën e skuadrave të mëdha, për t’iu bashkuar një kampionati të panjohur për të, Kategorisë së Parë. Por paska edhe më keq se...

Përgatitja fizike, ajo që mungon tek futbolli shqiptar

Një futbollist që ëndërron kombëtaren duhet me patjeter të aktivizohet në ekipet jashtë Shqipërisë. Në përballjet e ekipeve shqiptare në kompeticionet europiane quhet sukses kalimi i një turi. Një ekip si Dinamo me 10 ditë stërvitje përballon me sukses ekipin kampion. Këta shembuj që nuk janë të vetmit në njëfarë mënyrë janë përgjigja më e mirë se çfarë niveli ka futbolli shqiptar.

OPINION NGA NAMIK MEHMETI/ A DUHEN KUJTUAR EDHE TIFOZËT NË 100 VJETORIN E VLLAZNISË?

Eshte fjala per ate qe ne futboll quhet "lojtari i dymbedhjete", pra per spektatorin. Aq e vjeter siç eshte Vllaznia, aq e njohur dhe mbreselenese kudo qe ka luajtur ekipi shkodran, aq te njohur dhe mbreselenes kane qene per...

Opinion/ Skënder Fani*: Armando Duka është një personalitet, gëzon respekt edhe në UEFA

Nga Skënder FANI* "Mendoj se politika dhe politikanet duhet te qendrojne larg sportit per arsyen e thjeshte se nuk jane profesioniste te kesaj fushe, por jo se e kane te ndaluar juridikisht. Ne Austri ka politikane qe jane perzier ne disa...

Opinion për ‘Shkodra Sport’ nga Tonin Frroku/ Brdariç e Xhaferi, ata që risollën Vllazninë...

Nga Tonin FRROKU Vllaznia edhe pas 14 javësh të luajtura kryeson kampionatin kombëtar të futbollit. Në 14 javë shkodranët kanë 10 fitore, më shumë se çdo ekip tjetër, dy barazime dhe po kaq humbje. Nga java e parë e deri...

FSHF, duhet të ndërhysh!

Opinion nga Roland Luçi Sipas Panorama Sport, Presidenti i ekipit kampion te Shqiperise i drejtohet ekipit kampion: "Pse nuk fituat ore mashtrusa, tani 9 pikë në tre takimet e radhës ose m’u zhdukni të gjithë, nuk dua t’ju shoh më...

Opinion nga Besnik Dizdari/ Përse nuk gëzohem për rikthimin e Vllaznisë

Nuk gëzohem, teksa kujtoj se, përveç fajit të vetë Shkodrës për rënien e Vllaznisë në Kategorinë e Dytë, kanë faj edhe organizimet e papranueshme të Kampionatit Kombëtar prej Federatës Shqiptare të Futbollit. Dhe siç nuk i ndahem idesë që...

Bota po gjen ilaçin për kancerin, në Shkodër s’po gjejnë ilaçin për Vllazninë!

Opinion nga Engjell Gjolaj Si shumë dashamirës të Vllaznisë, padyshim që edhe unë ndjehem keq kur e shoh atë duke vuajtur. Ndonëse ndodhem prej disa vitesh në Itali bashkë me familjen time, vëmendja nga skuadra ime e zemrës nuk hiqet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR