A duhet ta heqë Vllaznia 9-tën?

Opinion nga Roland LUÇI

Nuk kam arritur kurrë të kuptoj një veprim të tillë, të mospërdorjes më të fanelës me një numër të caktuar në shpinë, ide e shpikur kushedi se në çfarë laboratori idiot dhe kopjohet majmunërisht tani dhe në Shkodër duke u shpallur dhe nga media të veçanta lokale si arritje origjinale të nivelit të njohjes së vlerave të futbollistëve të Vllaznise, në rastin konkret të Sinanit.

Opinion/ Shkëlqimi i Vllaznisë, sepse po lëviz në të kundërtën e logjikës shqiptare

Vllaznia ka fituar sërish, këtë rradhë ndaj një kundërshtari special, siç është Kukësi dhe përveçse ruan një distancë sigurie +9 pikë nga vendi i dytë, po tregon gjithnjë e me më shumë forcë, duke treguar se çfarë duhet ekzaktësisht...

Fitore nën ethet e humbjes

Opinion nga RAMADAN BIGZA

Që humbjet nuk kanë “shijen”  e fitoreve apo që fitoret nuk u ngjajnë humbjeve, këtë e di gjithkush. Fatkeqësisht apo fatmirësisht kombëtarja jonë brenda 4 ditëve i provoj të dyja. Humbi ndaj Islandës dhe fitoj ndaj Sllovenisë. Duke pasur parasysh se ndeshjet u luajtën të dyja në fushën tone, që sollën pra edhe dy rezultate të ndryshme, mendoj se reagimi ka qenë i drejtë. Kritikat për humbjen e kombëtares sonë ndaj Islandës ishin më së të drejta.

Vajzat e Vllaznisë, krenaria e një qyteti të tërë

Opinion nga Roland LUÇI

Kur Megi, Ardiola, Suada, Ambra e Uendi me shoqe e bejne qytetin e tyre Kampion te vendit. Behet fjale per Shkodren, qytetin dikur kampion te kultures, kampion te sportit, kampion te zhvillimit ekonomik, dikur kampion te burrave te shtetit e te shtetformimit kombetar.

Luhatjet, te Vllaznia kthehet “sëmundja” e vjetër

Opinion nga Adi Metaliu Te Vllaznia rikthehen hijet e së kaluarës së afërt. Problemi kryesor i skuadrës në këto vitet e fundit lidhej me mungesën e vazhdimësisë në rezultate dhe kjo situatë u përsërit pas humbjes me Laçin në “Loro...

Vllazni, mos u kenaq me nje fitore!

Opinion nga Roland ÇOMO

Urime Vllaznise per fitoren e bukur ne Durres, por para se t'i themi falemderit trajnerit, duhet t'i themi faleminderit Smajlit jo vetem per golin por dhe per formen konstante qe po tregon. Kisha pas shume deshire te luaj edhe me Kombetaren, komplimente Hajdarit per shpirtin e gares qe po tregon dhe Vujadinoviç.

Si e gjykoj unë ndodhinë e djeshme në Vllaznia- Tirana

Opinion nga Roland Luçi

E di qe me kete koment-opinion nuk do te korr duartrokitje nga te gjithe, por gjithsesi mendoj se ja vlen nje diskutim i tille, ne te mire te futbollit dhe me teper se kaq.

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës nuk ka “respekt” për Vllazninë!

Opinion nga Qamil Gjyrezi
Duke ndjekur me vëmendje rezultatet dhe problematikat që po prezanton ekipi i futbollit të Vllaznisë së Shkodrës, po shkruaj opinionin tim për personin i cili nuk ka ndjenja dhe respektin më elementarë vecanërisht për futbollin e Vllaznisë, krahas një seri faktorësh të tjerë.

Rudi Vata apo Hoze Mourinjo (i Vllaznisë)?

Opinion nga Senad NIKSHIQI

I pari trajner i Vllaznisë, i dyti i Real Madrid. Në fakt dallimet janë diametralisht të kundërta. Njëri ka qenë futbollist shumë i mirë dhe sot nuk po tregon sa duhet si trajner ndërsa tjetri kurrë nuk ka luajtur futboll por sot e gjitha bota e kërkon duke e cilësuar si trajnerin më të mirë në qarkullim për momentin. Në fakt ne shqiptarët gjithmonë gabojmë kur krahasimet i bëjmë me modelet më të mira siç mund të jetë Mourinjo.

De Biazi, përse Sukaj nuk e meriton kombëtaren dhe të tjerët po?!

Opinion nga Ramadan BIGZA


Këto ditë, trajneri ynë i kombëtares dha një intervistë për një nga televizionet e njohur të vendit. Duke iu përgjigjur një pyetjeje, ai tha: “Kush nuk luan në skuadrën e tij, mbetet jashtë.Me përjashtim të ndonjë rasti të rrallë. Nëse dikush ka ndonjë rëndësi të jashtëzakonshme, atëherë mund të shohim….”Jam plotësisht dakord me këtë mendim të Zotit De Biazi.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR