Të mbrohesh ndaj Shkumbinit në Shkodër, s’ka kuptim!

Opinion nga Admir Uruçi

Një javë më parë trajneri Duro bëri të njëjtën lëvizje edhe në Berat dhe rezultoi se nuk ishte zgjidhja e duhur. Vllaznia ishte në avantazh 2-1 dhe në vend që të ruante këtë avantazh, e shtyu skuadrën shumë mbrapa dhe prandaj erdhi goli në fundin e ndeshjes duke prishur jo pak punë.Nëse në Berat deri diku tërheqja ishte edhe e justifikuar sepse luante në transfertë, në Shkodër tërheqja e bërë në fushë përballë Shkumbinit, nuk kishte shumë sens mendoj unë.

Opinion/ Mos na i ngatërro Bizin me Beckenbauerin, z. President!

Opinion nga Adriatik DOSTI Sot e gjithe Shkodra ka qene ne feste vecmas Shkodra sportive e vecanerisht Shkodra e futbollit... Presidenti i Republikes ka dekoruar sot me titillun e larte ''Nderi i Kombit'' nje nga yjet e talentet me te medha...

Opinion nga Besnik Dizdari/ “Rrënuesit” e sportit shqiptar

Për fatin tim të mirë, unë nuk jam “rrënuesi” i sportit sh qiptar. Përkundrazi! Janë të tjerë. Janë ata që 30 e më vjet mbas pjesëmarrjes së parë të Shqipërisë në Lojërat e Mesdheut shkaktojnë që Shqipëria të paraqitet...

Opinion/ Sekreti i një Vllaznie që po e bën dimrin ‘të ngrohtë’

Nga Klaudio NDRECA Gjithmonë thuhet: “Askush nuk do t’ia di se kush ke qenë, por se kush je”. Për fatin e mirë për gjithë futbollin shqiptar në tërësi dhe shkodranët në veçanti, Vllaznia është kthyer. Dikur një emblemë e madhe...

Pse Vllaznia kërkon “kokën” e Skënderbeut

Opinion nga GËZIM SINEMATI


Ka një shprehje ish-futbollisti i talentuar shkodran, Ferit Borshi, sidomos kur Vllaznia shfaqet në krye të klasifikimit: “Edhe futbolli ka më shumë humor, kur shkodranët nderojnë historinë e tyre”. Është një fillimkampionati i bujshëm dhe shkodranët kanë shumë arsye të besojnë: futbolli i tyre po afron më shumë tifozë dhe vlera që çmohet si “goli i madh” i kësaj Vllaznie është fakti ndjellës se në fushë janë 8 futbollistë shkodranë.

Vllaznia duhet të mbrojë më larg

Opinion nga Apollon HAXHI


Kam ndjekur me vëmendje ndeshjen e fundit të Vllaznisë, atë me Shkumbinin ashtu si gjitha ndeshjet e tjera të skuadrës shkodrane dhe në fakt, më bëri përshtypje një gjë: mbrojtja me shumë forca e kuqebluve. Ta nisësh ndeshjen me dy sulmues të deklaruar dhe ta mbyllësh atë me pesë mbrojtësa të deklaruar, kjo më duket e pakuptimtë.

Opinion/ Jepini një emër Superiores!

Nga ARTAN SHYTI* Superliga jonë e futbollit fillon javën tjetër, por përsëri nuk duket se do të ketë një emër, siç e kanë shumë të tjera që synojnë të marrin para edhe nga ky element. Mes këtyre, edhe Kosova. Sepse...

OPINION NGA BESNIK DIZDARI/ Ngritja dhe rënia e Vllaznisë?

Nga Besnik Dizari E kam me pikëpyetje, sepse, në të vërtetë, nuk mund të them se Vllaznia ka rënë, sepse nuk mund të thuhet që një skuadër, e cila ndodhet midis katër më të mirave me vetëm 2 pikë larg...

Vllaznia nuk e ka akoma “stofin” e pretendentes

Opinion nga Eduard Ilnica

Jemi në prag të javës së katërt të kategorisë superiore, skuadrat akoma nuk kanë përvijuar objektivat konkretë, pavarësisht deklaratave në fillim të sezonit. Pas disa javësh do të kemi konfigurimin më të saktë dhe pretendimet më realë të secilit ekip. Natyrisht, shumë ekipe në këtë sezon të ri kanë pësuar ndryshime rrënjësore, ku ndër ta është edhe Vllaznia. Kujtojmë që nga skuadra shkodrane janë larguar plot 14 futbollistë dhe janë afruar thuajse aq, 12.

Mos bini pre e provokimeve të Dukës, jam krenar si shqiptar!

Nga Granit XHAKA

“Marr shkas për t’ju drejtuar te gjithë sportdashësve anembanë trojeve shqiptare me këtë letër të hapur, pasi para dhe pas ndeshjes së fundit, që për fat të keq isha kundërshtar me skuadrën e kombit tim, është hapur një luftë e paprecedent kundër personit tim dhe bashkëlojtarëve të mi nga disa media të veçuara sportive dhe opinioniste, por më shumë nga vetë Z. Armando Duka, që është edhe fajtori për humbjen e shumë talenteve kuqezi.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR