Alarmi rreth stadiumit për ndeshjen me Francën, reagon FSHF: Ja ku do të luhet...

Stadiumi i ri Kombëtar nuk i ka përfunduar punimet. Po, sepse deri në momentin e fundit, si në çdo objekt të ri të stërmadh në qytet, ka vend për rregullime, siç edhe në çdo objekt tjetër që bëhet gati...

Ndahet nga jeta ish-atleti i Vllaznisë Gjon Rudi

Mëngjesin e sotëm është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare ish-atleti i Vllaznisë Gjon Rudi. Vdekja e tij natyrisht që është një humbje për atletikën shkodrane megjithatë ajo çfarë ka dhënë ai për këtë sport, do të kujtohet gjatë në vite.

Vllaznia kampione e vitit 1945 në futboll

Keta jane protagonistet e suksesit te pare te futbollit shkodran. Njeri me i shquar se tjetri, duke filluar nga portieri Dodë Tahiri dhe duke perfunduar tek Loro Boriçi. te gjithe kampione te medhenj!

Elis Guri, meriton nderim!

Nderimi dhe pritja e Kampionit të Botës në mundje Elis Gurit në Shkodër, qytetin e tij të lindjes ka qenë propozimi që është bërë jashtë rendit të ditës në Këshillin Bashkiak të Shkodrës në mbledhjen e tij të radhës. Ka qenë këshilltari i PBDNJ, Erogen Vaso ai i cili e ka hedhur si propozim që me pas ka marrë miratimin në parim të të gjithë këshilltarëve. “Elisi fitoi me flamurin e Bullgarisë, por mos harroni se festoi me flamurin e Shqipërisë.

“Scutari” kampione për U17 në Ligën Amatore- Zona e Shkodrës

Një sezon i gjatë është kurorëzuar më në fund me shpalljen e më të mirëve edhe për kampionatin U17 për Ligën Amatore- Zona e Shkodrës. Ndonëse në finalen e zhvilluar në kompleksin "Zmijani" ka fituar Djelmnia Shkodrane 2-1 ndaj Scutarit,...

Lojtarët e Shënkollit shkatërrojnë dhomat e zhveshjes në “Reshit Rusi (VIDEO)

Dhuna në futbollin shqiptar duket se sikur nuk ka fund. Edhe pse FSHF-ja organizoi një takim me qeverinë shqiptare dhe kryeministrin Edi Rama lidhur me dhunën duket se asgjë nuk ka ndryshuar. Dhuna vazhdon ende të jetë prezente në...

Vllaznia në volejboll: Mjeda, Krroqi…ja kampionët

Ky është ndër brezat më të mirë të volejbollit shkodran në vitet '80. Po jua kujtojmë edhe emrat: Xhino Mjeda, Mark Kroqi, Gjon Çpba, Adrian Shiroka, Irfan Damnori, Simon Guga, Federik Trumza, Bernard Talushi, Bernard Shtyllari dhe Adrian Mikopli.

Ada e Juban Danja fitojnë, diferenca në krye mbetet dy pikë

Dy skuadrat kryesuese të kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, Ada dhe Juban Danja i kanë fituar ndeshjet e tyre të rradhës, të vlefshme për javëne e pestë të kampionatit. Ada kryesuese dhe kampione në fuqi, ka luajtur në kryeqytet ndaj ekipit Tirana AS e cila edhe ajo ka qenë në garë për titull dhe ndeshja është zhvilluar shumë e fortë megjithatë, vajzat velipojake e kanë dominuar lojën dhe kanë fituar 3-1. Dy gola në këtë ndeshje janë shënuar nga Megi Doçi ndërsa tjetri nga Ana Baro.

Fatmir Axhani: Ada me 99 për qind kampione tashmë

Trajneri i Adës Fatmir Axhani ka qenë shumë i lumtur pas fitores së arritur ditën e sotme ndaj Juban Danjës sepse është shpallur "kampion i dimrit" dhe ka hedhur një hap të sigurtë drejt ruajtjes së titullit kampion edhe këtë sezon.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR