Prishtina fiton ndaj Vëllaznimit, shkëlqen shkodrani Daniel Lekndreaj

Viti 2021 në basketbollin kosovar u hap sot me një ndeshje mjaft interesante mes Vëllaznimit dhe Prishtinës në “Shani Nushi” të Gjakovës. Skuadrat në fjalë zhvilluan një duel me luftë mjaft të fortë, e në fund fitores iu gëzua skuadra...

Rekordmeni i AEK, Mario Mitaj: Që 6-vjeç jam bërë njësh me fushën

Mario Mitaj, djaloshi me origjine nga Vermoshi, është një nga lojtarët shqiptarë më premtues. Vetëm 17-vjeç, mbrojtësi i krahut të djathtë është bërë pjesë e ekipit të parë të AEK, teksa ia ka dalë të debutojë edhe në Europë....

Nuk ka largim në janar, Napoli ‘bllokon’ Elseid Hysajn

Elseid Hysaj nuk do të largohet nga Napoli gjatë merkatos së janarit. Mbrotjësi shkodran është në fund të kontratës me skuadrën italiane e për momentin nuk ende lajme përsa i përket rinovimit. Mediat italiane raportojnë se Napoli ka vendosur që...

Tjetër vlerësim për Kumbullën, UEFA e përzgjedh mes talenteve për t’u ndjekur në vitin...

Marash Kumbulla vazhdon të bëjë emër në arenën ndërkombëtare me paraqitjet e tij, fillimisht me Veronën e tashmë me Romën. Mbrojtësi i ri i përfaqësueses shqiptare, është kthyer në një emër shumë të njohur në arenën ndërkombëtare e së...

Ta mposhtësh dy herë Juventusin në dy ditë, shkodrani Erald Lakti: Kthimi te Fiorentina...

Të mposhtësh Juventusin në dy ditë! Erald Lakti i ka përjetuar këto emocione teksa në mbrëmje shihte ekipin që i zotëron kartonin, Fiorentinën, që mundte bardhezinjtë në shifrat 0-3. Ndërkohë të nesërmen do të luante ekipi aktual i Laktit,...

Jo vetëm Kumbulla te Roma, verdhekuqtë tentojnë edhe futbollistin tjetër shkodran të Shqipërisë

Marash Kumbulla mund të mos jetë i vetmi lojtar i Shqipërisë te Roma, pasi nga janari mund të ketë shok skuadre edhe Elseid Hysajn. Mbrojtësi shkodran do të ndryshojë ekip në merkaton e janarit ose atë të verës dhe e...

Anton Qafarena fiton Superkupën e Ukrainës. Shpallet lojtari më i mirë i finales

E ka nisur me trofe karrieren e tij ne Ukraine volejbollisti shkodran Anton Qafarena. Pasditen e sotme skuadra e tij VC Barkom-Kazhany ka fituar Superkupen e ketij vendi dhe nje merite te madhe padyshim qe ka edhe lojtari i...

FANTASTIKE/ Notarja turke që stërvitet nga trajneri shkodran Gjon Shyti, thyen rekordin botëror

Trajneri shkodran i notit Gjon Shyti rishfaqet serish si nje protagonist i sukseseve te jashtezakonshme me sportistet e tij. Ka ndodhur keshtu edhe ne kampionatin kombetar te notit qe eshte duke u zhvilluar ne Turqi, teksa ne garat e...

Marash Kumbulla zemër ‘flori’, shikoni çfarë gjesti ka bërë mbrojtësi shqiptar

Një iniciativë me një gjest vlerësues për Marash Kumbullën. Gjatë ditës së sotme, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka bërë një vizitë në spitalin “Spallanzani” për të dërguar një mesazh afrimi dhe falënderimi për njerëzit me aftësi të kufizuara. Kumbulla gjatë...

‘Ikën nga Napoli’, babai zbulon të ardhmen e Hysajt

Elseid Hysaj është bërë një çështje që nuk po përfundon kurrë te Napoli. Ndërrimi i trajnerit, nga Ançeloti te Gatuzo, rizgjoi shanset e mbrojtësit të djathtë të Kombëtares që të mund të mbetet pjesë e “Axurrëve”. Mirëpo, prej javësh, mediat...

FUTBOLLI I FEMRAVE

FOTO/ Portierja e Vllaznisë bën ‘pritjen’ e jetës së saj

Portierja shkodrane Ardiola Raxhimi ka bere sot "pritjen" e jetes se saj. Ajo eshte shtuar me djale dhe padyshim qe ky ka qene momenti...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR