“Ky është portieri më i mirë në botë”

Pas fitores 3:1 në “Emirates” ndaj Arsenalit, anësori i Manchester United, Jesse Lingard, i cili shënoi dy herë, u shpreh me fjalë superlative për portierin David De Gea, i cili zhvilloi një ndeshje të paharruar, duke pritur 14 nga...

Real Madridi nuk shfrytëzon gabimin e Barçës, barazon në ”San Mames”

Ka përfunduar ndeshja e sotme ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Real Madridit. Real Madridi ka barazuar me Athletic Bilbaon në kuadër të javës së 14-t në La Liga. Skuadra e Zinedine Zidane ka barazuar pa gola në ”San Mames” sonte....

Gentiana Beqa shpallet kampione e botës në fitnes

Gentiana Beqa vazhdon të korrë suksese të mëdha. Sportistja nga Gjakova e Kosovës, arrin një tjetër titull të lartë. Pasi kishte fituar më parë titullin e kampiones së Europës, sot ajo është shpallur kampione e Botës në fitnes. Ka...

Mourinho thumbon Arsenalin, lavdëron De Gean

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është ndarë i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në fitoren e sotme ndaj Arsenalit, 1-3.Por, ai nuk ka “harruar” të thumbojë edhe Arsenalin pas këtij takimi. “Më pëlqen se si luajti...

E bukura Sara “tradhton” Iscon: Jam besnike, por deri në vdekje do të jem...

Sara Salamo, aktore dhe modele spanjolle, ka folur për herë të parë publikisht mbi lidhjen e saj me yllin e Real Madrid gjatë evenimentin “Anekke Dreams”, një projekt bamirësie i kompanisë së modës “Anekke” që shkon në ndihmë të...

Mançester Junajted fiton derbin ndaj Arsenalit

Derbi kryesor i javës së 15 në Premier Ligë ndërmjet Arsenalit dhe Manchester Unitedit i ka takuar skuadrës mysafire, 1 me 3. “Djajtë e Kuq”, shfrytëzuan për mrekulli rastet e krijuara, duke çuar topin në rrjetën e kundërshtarit 3...

Skuadra e sapo ngjitur në Ligue 1 i shkakton humbjen e parë të sezonit...

Paris Saint-Germain ka pësuar humbjen e parë të sezonit në Ligue 1 teksa të besuarit e Emery kanë rënë në sfidën e javës së 15-të kur skuadra e sapo ngjitur në Ligue 1, Strasbourg, ka mposhtur yjet e kryeqytetit...

Televizioni në Iran “censuron” shortin e Kupës së Botës 2018…

Stacioni televiziv shtetëror i Iranit, IRIB, e ka transmetuar me ndërprerje të vazhdueshme shortin e Kupës së Botës 2018, që u hodh të premten në pallatin e Kremlinit, në Moskë. Arsyeja? Veshja e prezantuese ruse, Maria Komandnaya, u konsiderua...

E veçantë/ Suksesi i skuadrës “së themeluar” në rrjetet sociale

FC Krumkachy është "tregimi më i mirë i futbollit të Bjellorusisë në vitet e fundit". Në këtë mënyrë e përshkruajnë mediumet bjelloruse projektin e FC Krumkachy, ekip që me lehtësi ka ngjitur piramidën e futbollit në këtë vend gjatë...

Xherdan Shaqiri shënon ndaj Swanseas

Xherdan Shaqiri ka arritur të gjejë sërish rrugën e golit, por këtë herë ndaj Swanseas. Ai shënoi golin e barazimit në minutën e 36 pas një asistimi nga Alleni. Për Swansean kishte shënuar Bony në minutën e 3 të ndeshjes.
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR