Coppa Italia / Milan mposht Verona-n, e pret Inter në çerekfinale

AC Milan nuk ndoqi shembullin e Inter qe u kualifikua vetëm pas penalltive, duke mos e diskutuar në asnjë moment fitoren ndaj Veronas me rezultatin 3-0. Ishte një mbrëmje ku vëmendja ishte zhvendosur më tepër jashtë fushës pikërisht te...

Përgjaket derbi i Beogradit. Përplasen huliganët

Derbi numër 156 mes dy rivalëve të Beogradit, Partizan dhe Zvezda, shpërtheu! Lufta e madhe ndodhi në tribunën që i përket Grobarit (Partizan). Komentuesit e parë të televizioneve thanë se ishin fansat e Zvezdës brenda sektorit të tifozëve të...

Tifozët “e masakrojnë” në ofendime, Donnarumma shpërthen në lot

Përpara ndeshjes kundër Verona-s për Kupën e Italisë, tifozët e Milanit kanë shpalosur disa banderola kundër portierit të skuadrës së tyre, Donnarumma-s.Zemërimi i tifozëve lidhet me çështjen e rihapur të “gardianit” italian, atë të largimit nga kuqezinjtë. “Shporru, copë...

Tragjike/ Futbollisti 16-vjeçar bie në fushë dhe ndërron jetë

Izzy Dezu, 16 vjeç ka ndërruar jetë në Irlandë, pas një problemi shëndetësor që pati gjatë ndeshjes Shelbourne- St Kevin’s Boys.Futbollisti premtues u rrëzua në tokë gjatë ndeshjes dhe pasi mori ndihmën e stafit mjekësor të ekipit të tij,...

Rrëfehet Batistuta: Të jesh futbollist nuk është e lehtë, doja të prisja këmbët

Ish sulmuesi argjentinas, Gabriel Omar Batistuta ka dhënë një intervistë të gjatë, ku ka folur për karrierën e tij të lavdishme në futboll, por edhe për kombëtaren argjentinase. Batistuta rrëfeu vështirësitë e të qenit futbollist, ndërsa bëri edhe një...

VAR bëhet protagonist, Reali kalon në finalen e Botërorit të Klubeve

Reali i Madridit ka arritur të kalojë në finalen e Botërorit të Klubeve, ku do të gjejë përballë Gremion, në takimin që do të zhvillohet në Abu Dhabi. Madrilenët mposhtën sot 1-2 vendasit e Al Jazeras, duke përmbysur rezultatin...

Krishtlindjet e ‘nxehta’ të Nora Seguras (Foto)

Nora Segura është një nga modelet më të njohura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kjo falë një lidhjeje që pati me portierin e Evertonit dhe kombëtares amerikane, Timm Hoëard. Gjysmë suedeze dhe gjysmë spanjolle, Nora shquhet për tiparet...

Agnelli ‘thumbon’ Bonuccin: Ai që sposton ekuilibrat, ka fituar 6 tituj me ne

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka thumbuar Leonardo Bonuccin, gjatë fjalës së tij në darkën e Krishtlindjeve, të organizuar me klubin. Numri 1 i bardhezinjve i ka kujtuar kapitenit të Milanit, se ka fituar 6 skudeto me Juventusin, duke...

Çmenduria e tifozëve të Flamengos, lënë pa gjumë kundërshtarin

Në orët e para të ditës së 14 Dhjetorit, do të luhet akti i dytë i finales së “Kupa Sudamericana”. Finalja e këtij trofeu do të diskutohet mes Flamengos dhe Indipendientes në stadiumin “Marakana”.Takimi i parë mes këtyre dy...

Skuadra me ZERO yje që ka befasuar Premier League dhe po lufton për një...

Burnley nuk ishte nje nga konkurrentet per titullin kampion këtë sezon. Burnley madje nuk konsiderohej as një kandidat për një vend mes 10 skuadrave më të mira. Shumica mendonin se do të vuanin për të qëndruar në Premier League. Por...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR