Në Shkodër luhej një ndeshje e rëndësishme, klubi “harron” të bëjë njoftimin për tifozët/...

Ndeshja e sotme gjysmefinale ne mes Vllaznise dhe Tiranes ka nje eveniment i rendesishem per sportdashesit shkodrane sepse dy skuadrat e volejbollit te meshkujve do percaktonin finalisten e dyte te kampionatit. Ashtu siç shkruam edhe ne nje shkrim tjeter, ajo...

Fishekzjarre dhe festë, por për titullin Vllaznisë i duhen më shumë tifozë

Gjysmëfinalja e tretë e kampionatit kombëtar të volejbollit për meshkuj, ajo në mes Vllaznisë dhe Tiranës e zhvilluar pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi", ka dhuruar emocione për të pranishmit, por edhe për ata që e...

Vllaznia siguron finalen ndaj Partizanit. Në tribunën e “Qazim Dervishit” edhe një “i kuq”...

Volejbollistet e Vllaznise kane fituar sot gjysmefinalen e trete ndaj Tiranes dhe kane dale tashme ne finalen e kampionatit kombetar per sezonin 2018-2019. Nje ndeshje qe dhuroi emocione por qe tashme çdo gje ka kaluar dhe kuqeblute pasi te festojne...

Vllaznia mund Tiranën 3-0 dhe shkon në finale të kampionatit

Vllaznia eshte skuadra e dye finaliste e kampionatit kombetar te volejbollit per meshkuj per sezonin 2018-2019. Ajo ka fituar ne ndeshjen e trete gjysmefinale ndaj Tiranes me rezultatin e paster 3-0 ne takimin e luajtur ne ndeshjen e luajtur ne...

Vllaznia- Tirana sfida për finalen. Sot ora 19.00 në “Qazim Dervishi”

E kishin menduar me te lehte megjithate volejbollistet e Vllaznise do te duhet te perveshin edhe njehere menget mire per te siguruar kualifikimin per ne finalen e kampionatit te sezonit 2018-2019. Ata e fituan me lehtesi ndeshjen e pare ndaj...

Vllaznia gabon ndaj Tiranës, finalisti vendoset në një ndeshje të tretë në Shkodër

Volejbollistët e Vllaznisë kanë gabuar rëndë dhe duke humbur ndeshjen e dytë në gjysëmfinale ndaj Tiranës, kanë vënë në dyshim kualifikimin për në finalet e kampionatit. Kur pritej që kuqeblutë të mbyllnin gjithçka në ndeshjen e dytë, atë të luajtur...

Kapiteni Qafarena: Luajmë prej 15 vitesh bashkë, kjo Vllazni e meriton sërish titullin kampion

Vitet kalojne dhe padyshim qe mosha ben punen e vet. Megjithate kur i sheh ne fushen e lojes, nuk konstaton ndonje ndryshim te madh. Jane serish te njejtet si shume vite me pare qe luajne plot pasion per Vllaznine,...

Vllaznia- Skënderbeu finalja e kampionatit për të reja

Pas fitores në ndeshjen e parë, Vllaznia e volejbollit të të rejave ka fituar edhe sot në gjysmëfinalen e dytë ndaj Apolonisë dhe tashmë e sheh veten në finalen e kampionatit. Në ndeshjen e luajtur sot në Fier, vajzat shkodrane...

Trajneri Kraja: Drejtoj një grup lojtarësh të talentuar, e meritojmë titullin kampion

Vllaznia e volejbollit të meshkujve e ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të kampionatit, atë ndaj Tiranës me rezultatin e pastër 3-0. Pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" nuk e ka patur shumë të vështirë të fitojë...

Vllaznia fiton 3-0 gjysmëfinalen e parë ndaj Tiranës

Vllaznia ne volejboll per meshkuj ka hedhur nje hap te rendesishem per kalimin ne finale. Pasditen e sotme ajo ka fituar me rezultatin e paster 3-0 ndaj Tiranes ne ndeshjen e pare gjysmefinale qe eshte luajtur ne pallatin e sportit...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR