Vllaznia e volejbollit te meshkujve eshte kualifikuar me shume veshtiresi per ne gjysmefinalet e Kupes se Shqiperise. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ndaj Skenderbeut ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ka fituar vetem me rezultat final.

Ne fakt kane qene korçaret qe kane fituar setin e pare, madje e kane fituar lehtesisht ne shifrat 25-14. Nje gje e tille i ka zgjuar volejbollistet shkodrane te cilet reaguan shpejt dhe si rrjedhoje e fituan te dytin 26-24.

Ky set u dha zemer dhe ne te tretin fitojne lehte, 25-13. Madje edhe ne te katertin eshte serish Vllaznia e cila e nis mjaft mire dhe kjo krijon pershtypjen se do ta fitonte edhe ate dhe krejt ndeshjen por ne fund vijne disa gabime te saj.

Si rrjedhoje eshte Skenderbeu i cili e fiton setin e katert me rezultatin 25-23 dhe ne kete menyre ndeshja do te shkonte ne set final. Set ne te cilin Vllaznia ben disa gabime dhe si rrjedhoje kundershtari perfiton duke udhehequr deri ne shifrat 12-9.

Megjithate te Vllaznia kane besim se mund te fitojne dhe ne fakt ia dalin. Arrijne te permbysin shifrat dhe ne fund fitojne 15-13 duke fituar ne kete menyre krejt ndeshjen me shifrat 3-2. Skuadra shkodrane ne kete menyre ec me tej, kalon ne gjysmefinale te Kupes./SHKODRA-SPORT.COM/