Vllaznia e volejbollit te femrave kishte planifikuar te zhvillonte pasditen e sotme nje ndeshje miqesore ndaj ekipit malazez Moraça, por ai eshte anulluar. Lajmin e kane konfirmuar vete pjestaret e ketij ekipi sipas te cileve, malazezet kane patur nje arsye madhore per te cilen nuk kane udhetuar fare drejt Shkodres.

Drejtuesit e Moraçes kane njoftuar se per arsye shendetesore te disa prej sportisteve te tyre, ato e kane te pamundur te udhetojne drejt Shkodres per t’u ndeshur me Vllaznine ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” duke filluar nga ora 16.30.

Ne kete menyre, ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Besnik Lisha duhet te mendoje per ndonje kundershtar tjeter per miqesoren e ardhshme e cila do t’i sherbeje shume per te pare gjendjen aktuale te lojtareve dhe harmonimin e atyre qe kane ardhur se fundi me pjesen tjeter te volejbollisteve.

Miqesorja e sotme ne fakt do te sherbente edhe per te qetesuar disi gjerat pas polemikave te dites se djeshme ne lidhje me largimin e kapitenes Klodeta Zhivani nga ekipi i Vllaznise teksa te dy palet japin versione te ndryshme.

Me shkodranet se fundi jane bashkuar edhe tre volejbolliste te huaja, dy bjelloruse dhe nje ruse te cilat mendohet te rrisin shume forcen e skuadres, por gjithsesi do te jene ndeshjet zyrtare ato qe do ta tregojne me se miri kete gje./SHKODRA-SPORT.COM/