Arsenal është ende në kërkim të një sulmuesi që pas ikjes së Aubameyang te Barcelona.

Topçinjtë kanë në listën e tyre talentin shqiptar, Armando Broja, por tashmë mediat angleze shfaqin edhe një emër tjetër.

Bëhet fjalë për bomberin polak Robert Lewandowski.

Polakut i skadon kontrata me bavarezët në vitin 2023 dhe disa ekipe janë futur në garë për të marrë shërbimet e tij.