Teksa lojtarët dhe tifozët mezi presin rinisjen e kampionatit shqiptar në datën 3 qershor, sulmuesi i Flamurtarit Xhevahir Sukaj është kthyer pas në kohë për të kujtuar një nga golat më të rëndësishëm në karrierë kundër Tiranës në derbin e 28 prillit të vitit 2017.

Futbollisti shkodran arriti të përmbyste takimin duke u dhënë të kuqve një tjetër fitore të rëndësishme ndaj rivalëve të përjetshëm bardheblu në sezonin 2016-2017.

Përveç golit të shënuar, tërheq vëmendjen dhe festimi i Sukajt duke fërkuar barkun, pasi në atë kohë kritikohej nga media se ishte mbipeshë.

Ky gol ka bërë që Sukaj të dialogojë me ish-shokun e skuadrës Jasir Asanin në rrjetet sociale.Lojtari i AIK-ut komplimenton Sukaj për talentin dhe i thotë se “nëse do të vazhdontë ushtrohej në palestër do të arrinte të luante me Arsenalin”.

Kurse Sukaj i përgjigjet se goli ndaj Tiranës “e shijon më tepër me bark”.