Pierre-Emerick Aubameyang nuk e ka fshehur faktin se mezi pret ndeshjen e nesërme kundër Real Madridit.

Sulmuesi ka luajtur tashmë gjashtë herë kundër “Los Blancos”, por çdo herë në Champions League dhe me Borussia Dortmund. Tani ai do ta bëjë këtë për herë të parë në La Liga Santander.

“Më pëlqen të luaj kundër Real Madridit”, tha ai për “BarcaTV”.

“El Clasico është ndeshja më e madhe në botë, sepse të gjithë flasin për atë ndeshje”.

Ai gjithashtu pranoi se Barcelona po luan mirë për momentin nën drejtimin e legjendës së klubit Xavi Hernandez.

“Ne jemi në formë të mirë tani, duhet të vazhdojmë dhe të kemi besim te vetja”.

Sulmuesi gabonez gjithashtu theksoi Pedriun si një nga lojtarët që i ka bërë më shumë përshtypje që kur erdhi në klub.

“Befasi është të shohësh Pedriun duke luajtur”, tha ai.

“Pedri nuk e humb topin dhe bën gjëra magjike me këmbët e tij. Ai luan kaq lehtë, e bën të duket kaq e lehtë.”