Te dielen siç kemi bere te ditur, do te startoje kampionati i kategorise se trete ne futbollin shqiptar dhe pjese e tij per te dytin vit rradhazi eshte edhe ekipi i Basanias qe perfaqeson Qarkun e Shkodres.

Ne edicionin e ri, ndryshe nga ai i vjetshmi qe sherbeu per te marre eksperiencen e duhur, ekipi i drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani duket se ka pretendime shume ambicioze. Kete e tregojne edhe disa nderhyrje qe ka bere ne merkato presidenti Ermir Shimaj.

Keshtu, pasi kane bindur per te veshure fanellen e Basanias ish-kapitenin e Vllaznise U21 Egzon Shimaj, ata kane bere nje tjeter perforcim te rendesishem: Behet fjale per mbrojtesin shtatelarte Olsi Shema.

Edhe ai ka qene pjese e Vllaznia U21, me pas kaloi tek Murlani ndersa per nje sezon e gjysem se fundi luajti me ekipin e Orikut ne kategorine e pare te futbollit shqiptar. Ne sezonin e ri i kane bere oferte per te qendruar serish aty, por Shema ka vendosur te ndryshoje skuader.

Dhe si rrjedhoje eshte bindur per te qene pjese e Basanias. 24 vjeçari eshte nje garanci per prapavijen e kesaj skuadre ne objektivat e saj per t’u ngjitur nje kategori me lart ne fund te sezonit./SHKODRA-SPORT.COM/