Vllaznia ne basketboll per femra ka marre nje fitore me shume vlere ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te vlefshme per javen e 14-te te kampionatit ndaj ekipit te SK Tiranes.

Ndeshja e luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” eshte dominuar nga vajzat shkodrane te cilat ne fund me rezultatin 66-59.

Ky padyshim qe eshte nje sukses per ta ndihmuar ekipin kuqeblu te arrije objektivin e tij per te qene ne mes kater skuadrave te para qe do te fitojne te drejten per te luajtur ne fazen play-off ne fund te kampionatit.

Trajneri Bledar Gjeçaj, pavaresisht largimeve te shumta te lojtareve, ka arritur qe me vajzat e reja te ndertoje nje skuader konkurruese dhe po e ben ne menyren e duhur./SHKODRA-SPORT.COM/