Brajtoni ka bërë befasinë duke mposhtur në transfertë Arsenalin. Ata kanë triumfuar me tre gola në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të të Premier Ligës.

Sfida u zhbllokua në minutën e 51’ dhe në të 86’ Undavi dyfishoi shifrat duke vulosur fitoren e ekipit.

Teksa mendohej se dueli do të mbyllej me kaq, miqtë shënuan një tjetër gol në minutat shtesë.

Me këtë humbje, Arsenali ia bën më të thjesht Mançester Sitit rrugën drejt titullit.