Sulmuesi 21 vjeçar shkodran Bekim Balaj ka firmosur për tre sezone me Spartën e Pragës dhe tashmë ka nisur stërvitjen me ekipin e tij të ri. Interesant është fakti se ai është ka pritur shumë mirë si nga drejtuesit e klubit ashtu edhe nga tifozët e kësaj skuadre. Tashmë ajo çfarë pritet është vijë momenti I prezantimit në një ndeshje zyrtare. Ky klub ka harxhuar jo pak para për ta marrë atë dhe pritshmëria për bjondin shtatëlartë është e madhe.

Golat e shënuar prej tij me Vllazninë dhe Tiranën kanë bërë që ai të jetë I kërkuar në merkato dhe në mes shumë ofertave zgjodhi pikërisht atë të Spartës së Pragës me të cilën do jetë i lidhur deri në qershor të vitit 2015.